10.01.2022 | Czytano: 2543

III liga. Piłkarską wiosnę już czuć. Powrót Styrczuli (+zdjęcia)

Dzisiaj piłkarze NKP Podhale rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 24 piłkarzy. Jutro piłkarze przejdą testy medyczne.


 
W podsumowaniu rundy jesiennej napisaliśmy „Korekty są niezbędne”. No i są. Z końcem ubiegłego roku klub wystawił na listę transferową pięciu piłkarzy. Są to gracze, którzy mają ważne kontrakty. Na listę transferową wystawieni zostali: Lukas Bielak (rozegrał 214 spotkań, 11 w pełnym wymiarze, 1 gol), Mateusz Mianowany (16 mecze, 9 w pełnym wymiarze, 2 gole), Rafał Surmiak (3 mecze, 0 w pełnym wymiarze, 0 goli), Maciej Tonia (13 spotkań, 0 w pełnym wymiarze, 1 gol) i Kacper Durda (4 mecze, 0 w pełnym wymiarze, 0 goli). Dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubów. Ale… w zespole nie zobaczymy tylko  Kacpra Durdy, Macieja Toni i Lukasa Bielaka. Dwaj pozostali pojawili się na pierwszych zajęciach. Czy pozostaną w drużynie? To już od nich samych zależy, jak zaprezentują się w okresie przygotowawczym.


 
 Byliśmy zdziwieni, że Podhala pozbyło się Macieja Styrczuli, golkipera, który w poprzednim sezonie zaprezentował wysoką formę i wiele spotkań uratował drużynie.  Maciej Styrczula był ostoją w poprzednim sezonie, wybrał Ruch Chorzów, ale tam siedział na ławce. Czy nie więcej skorzystałby ogrywając się między słupkami bramki Podhala? – pytaliśmy. No i Maciek wrócił do Podhala i związał się z nim półtora rocznym kontraktem. To jest na pewno dobra informacja dla sympatyków klubu. 
Wszystkie kluby ruszyły na rynek w poszukiwaniu wzmocnień. Nie próżnują też nowotarżanie. Zainteresowani są Michałem Gałecki, który rundę jesienną spędził w KSZO, ale ma w swoim CV dwa mecze w ekstraklasie w ekipie Sandecji oraz występy w koszulkach Motoru Lublin, GKS-u Katowice i gdyńskiej Arki.  Na tym nie koniec zmian. Niebawem do drużyny ma dołączyć piłkarz z przeszłością ekstraklasową.
 
Treningi -  najprawdopodobniej także  tygodniowy obóz -   przeplatane będą sparingami. Planuje się rozegranie dziewięciu spotkań kontrolnych.  Pierwszy już 22 stycznia z Rekordem Bielsko Biała, a kolejnymi rywalami będą Puszcza Niepołomice, warszawska Polonia, Ruch Chorzów, krakowski Hutnik i Garbarnia.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Szymon Pyzowski
 

Komentarze

Tabela - V Liga

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Babia Góra Lipnica Wielka 12 28
2. Płomień Limanowa 12 26
3. Orkan Szczyrzyc 12 25
4. Zalesianka Zalesie 12 25
5. Huragan Waksmund 12 21
6. Turbacz Mszana Dolna 12 20
7. Wiatr Ludźmierz 12 20
8. Czarni Czarny Dunajec 13 14
9. Wierchy Pasierbiec 12 13
10. Krokus Przyszowa 12 13
11. Zawrat Bukowina Tatrzańska 12 12
12. LKS Szaflary 12 11
13. AKS Ujanowice 12 10
14. Granit Czarna Góra 11 4
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama