08.12.2021 | Czytano: 657

Szarotki na Turnieju Mikołajkowym

Trzy dni trwały zmagania w tegorocznym Turnieju Mikołajkowym, który odbył się w Krynicy Zdrój. W wydarzeniu udział wzięło łącznie 14 drużyn - poza zawodnikami z Podhala na taflę wyjechały także zespoły z Krynicy, Sanoka, Krakowa, Dębicy, Opola, Tychów, Katowic, Jastrzębia, Janowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia oraz Nowojaworska.

Trzy dni trwały zmagania w tegorocznym Turnieju Mikołajkowym, który odbył się w Krynicy Zdrój. Po serii zaciętych pojedynków, nasz zespół prowadzony przed trenera Marka Rączkę, zakończył rywalizację na 2 miejscu.W wydarzeniu udział wzięło łącznie 14 drużyn. Poza zawodnikami z Podhala na taflę lodu wyjechały także zespoły z Krynicy, Sanoka, Krakowa, Dębicy, Opola, Tychów, Katowic, Jastrzębia, Janowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Nowojaworska

Pierwsze dwa dni zawodów trwały eliminacje. W ich trakcie Szarotki rozegrały łącznie 6 spotkań, przez które przemknęły z siłą halnego pięciokrotnie zwyciężając i raz remisując. 

Dębica - Podhale 1:22
Katowice - Podhale 4:10
Kraków - Podhale 3:7
Nowojaworsk - Podhale 2:16
Warszawa - Podhale 5:15
Janów - Podhale 3:3

Świetną postawą w pierwszej fazie turnieju, Szarotki zapewniły sobie awans do półfinału. Tam w niedzielny poranek spotkały się z Krynicą. Zespół zagrał pewnie i co najważniejsze skutecznie. Regulaminowy czas gry przyniósł mocną wygraną 7:3 i awans do finału. Tam Nowotarżanie spotkali się z zespołem z Janowa, który prezentował naprawdę wysoki poziom. Po zaciekłej walce do samego końca, tym razem to rywal okazał się lepszy i na trzy bramki górali, ten zebrał ich siedem. Zawodnicy naboru przez te trzy dni zostawili na lodzie kawał serca. Determinacja i dobre zgranie zespołu pozwoliło zajść im do samego finału i zakończyć ten turniej na drugim miejscu. 

Poza zajęciem wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej, osobiste sukcesy odnotowali też pojedynczy zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ. I tak najlepszym zawodnikiem MMKS-u Podhale Nowy Targ został Wiktor Iskrzycki, najlepszym napastnikiem turnieju został Tomek Hnatkiewicz, a nasz bramkarz Piotruś Łukaszczyk (rocznik 2014), otrzymał indywidualne wyróżnienie.

MMKS Podhale: Iskrzycki, Dobrzyński, Kurek, Paleczny, Hmatkiewicz, Jędrol, Sulla, Kubik, Łukaszczyk, Garbacz, Kopytko, Żółtek. Trener Marek Rączka 

Więcej informacji na www.mmks.sportowepodhale.pl

mat. prasowe
 

Komentarze

reklama