29.11.2021 | Czytano: 1602

MŚ. Postraszyły Czeszki

Polki w drugim meczu mistrzostw globu zmierzyły się z Czeszkami. faworytkami do medali.

Przez dwie tercje biało –czerwone walczyły jak równy z równym. Co prawda po 20 minutach przegrywały 0:2, ale w drugiej tercji doprowadziły do wyrównania za sprawą niezawodnej Z. Krzywak. Niestety wyniku remisowego nie dowiozły do drugiej przerwy. Błąd zmiany, spowodował, iż 54 sekundy przed końcem drugiej odsłony nasze rywalki zdobyły gola.  Polki broniły się i wyprowadzały kontry. Gol do szatni uskrzydlił Czeszki, które w trzeciej tercji przeważały. Trzeba  jednak pochwalić naszą drużynę. Jej postawa była budująca i zapewne niejednego  fana tego sportu zaskoczyła.

Zuzanna Krzywak po raz drugi została MVP w polskiej ekipie, z drugiej strony Vanessa Rebecca Kepretova został wyróżniona.

Polska – Czechy 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)
Bramki dla Polski: Z. Krzywak 2
Polska: Trojan – Drzymała, Pudzisz, J. Krzywak, Hliwa, Z. Krzywak – Noga, Krzywiec, Słonina, Samson, Plechan - Rzomus, Lubańska, Wójcik, Helman, Zagórska –– Mazur, Arendarczyk, Zadrożna. Trener Christer Bertilsson.