24.11.2021 | Czytano: 1630

MHL Mikroskala przeobrażeń

Od 0:2 do 4:2 – to mikroskala przeobrażeń młodych „Szarotek” podczas konfrontacji z „Pasami”. 
W pierwszych dwóch tercjach przeważali górale, którzy oddali na bramkę Hebdy 28 strzałów, a krakowianie odpowiedzieli 14. Jednak bilans zdobytych goli już nie był tak wyraźny. Nowotarżanie prowadzili 2:0 po golach Soroki, ale 45 sekund przed końcem drugiej tercji stracili gola. „Pasy” złapały kontakt i w dodatku trzecią odsłonę rozpoczynały w przewadze. Gospodarze to wykorzystali,  poszli za ciosem i szybko odwrócili losy spotkania. Podhale sobie nie pomagało, w końcówce zamiast gonić, to Nykaza dwukrotnie złapał karę mniejszą.  Z pościgu nic więc nie wyszło, do tego gospodarze grając w przewadze przypieczętowali zwycięstwo czwartym trafieniem.
 
- Wiedzieliśmy, że czeka nas trudna przeprawa, bo mieliśmy braki w defensywie. Z konieczności musieli na obronie wystąpić napastnicy – mówi Jacek Szopiński. – Do pewnego momentu graliśmy dobrze taktycznie. Przeciwnik niewiele mógł zdziałać. Szkoda, że skuteczność nie była naszą mocną stroną. Mecz przegraliśmy w drugiej tercji, w której złapaliśmy 14 minut kar, w dodatku przez 6 minut graliśmy w trojkę. Wybroniliśmy te osłabienia dzięki dobrym interwencjom Klimowskiego.  Sędziowanie mogło być skrupulatne w obie strony, a faule krakowian były puszczane. Nie przegraliśmy przez sędziowanie, ale przez brak odpowiedzialności. Musimy grać odpowiedzialnie, by nie dawać sędziom argumentów do nakładania kar.  Młode  głowy za bardzo się gotują. Przez te wykluczenia straciliśmy mnóstwo sil, których zabrakło w trzeciej tercji, tym bardziej, iż graliśmy w czternastu, a przez moment nawet w 13.  Szkoda meczu, bo nie musieliśmy go przegrać.
 
MKS Cracovia - MMKS Podhale Nowy Targ 4:2 (0:1, 1:1, 0:3)
0:1 Soroka – Bochnak – T. Kapica (8:57)
0:2 Soroka – T. Kapica (28:09)
1:2 Sapiehin – Szatołow (39:15)
2:2 Augustynek – Kiełbicki – Jaracz (40:47 w przewadze)
3:2 Jestrabow (43:49)
4:2 Tynka – Lebiediew(59:23 w przewadze)
Cracovia: Hebda – Jaracz, Brzozowski, Dziurdzia, Augustyniak, Jastrabow – Tynka, Kapa, Szatiłow, Lebiediew, Sapiehin, Kuczek – Pluciński, Bieniek, Skrzek, Kiełbicki, Kuzak. Trener Dominik Salamon.
Podhale: Klimowski  – Bury, Nykaza, T. Kapica, J. Malasiński, Soroka – Sarniak, Danel, Jarczyk, K. Malasiński, Plewa – Worwa, Bochnak, Siuty, Pudzisz.   Trener Jacek Szopiński
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama