21.11.2021 | Czytano: 1934

MHL. 98 minut kar! (+zdjęcia)

Hokeiści nie oszczędzali się, walczyli twardo, często aż za twardo według sędziego. Ten nie bardzo panował nad wydarzeniami na tafli.

Bytomska Polonia okazała się za mocna dla młodych „Szarotek”. Chociaż… Spotkanie rozpoczęło się zgoła sensacyjnie. Faworyt - bo takim niewątpliwie byli przyjezdni -  po 20 minutach przegrywał 2:0 i wydawało się, że rezultat ten doda skrzydeł góralom. Nic z tego. W przewie musiało dość do ostrej reprymendy trenera Mariusza Puzio, bo jego podopieczni  w drugiej części meczu byli innym zespołem. Ich szybkie ataki aż pięć razy rozmontowali defensywę gospodarzy, a ponieważ Polak nie zatrzymał strzałów bytomian, po 40 minutach przyjezdni zbudowali sobie bezpieczną przewagę. Co można zaliczyć na plus nowotarżanom, to to, że nie stracili gola ani w przewadze, ani w osłabieniu. Co im ostatnio się nie zdarzało. Kar jednak było sporo, drużyny w sumie złapały aż 98 minut! F. Kapica w ostatniej minucie za natarcie otrzymał kare pięciu minut plus kara meczu (20 min.), a chwilę później identyczny wyrok usłyszał Bodora za atak łokciem.

- W drugiej i trzeciej tercji posypały się kary. Przez nie posypał nam się koncept gry. Bo dobrze graliśmy, poza drugą odsłoną. Po pierwszej tercji chłopakom wydawało się, że będą strzelać kolejne gole. Rywal  jest doświadczony ma w swoim składzie tylko trzech juniorów, jak miałem tylko juniorski skład. To doświadczenie zdecydowało. Wczoraj wynik był nieadekwatny do gry. Przeciwnik przewyższał nas warunkami fizycznymi, mocą o precyzją strzałów. Za dużo prezentów rozdaliśmy. Św. Mikołaj takiego worka prezentów, nie udźwignąłby – podsumował Jacek Szopiński.

MMKS Podhale Nowy Targ – Polonia Bytom 2:5  (2:0, 5:0, 0:0)
1:0 J. Malasiński – K. Malasiński – Jarczyk (14:07)
2:0 Sulka – F. Kapica (15:26)
2:1 Bajon – Dybaś (22:34)
2:2 Wąsiński – Wcisło (24:05)
2:3 Dworaźny – Proczek – Dybaś (30:57)
2:4 Artur Senkiewicz – Dworaźny – Artsiom Senkiewicz (34:12)
2:5 Stępiań – Wąsiński – Salamon (36:31)
Podhale: Polak  – Danel, Michalski, Bochnak, D. Kapica, Plewa – Pudzisz, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, J. Malasiński – Nykaza, Sulka, Worwa, T. Kapica, Soroka – Bury,  Ratusznik, Siuty.  Trener Jacek Szopiński
Polonia: Babec  – Bodora, Stępień, Salamon, Wąsiński – Proczek, Artur Senkiewicz, Artsiom Senkiewicz, Wicher – Dworaźny, Rudskoi, Dybaś, Bajon, Smirnow – Płachetka, Faska, Wróblewski, Wcisło, Rybak. Trener Mariusz Puzio.