14.11.2021 | Czytano: 3760

III liga. Pożegnanie jesieni (+zdjęcia)

Siarka Tarnobrzeg została mistrzem jesieni, po wygranej na wyjeździe z Orlętami 2:0. Wszystkie zespoły z czołówki wygrały swoje spotkania. Podhale po rundzie pierwszej znalazło się poza trójką.

Ostatni mecz rundy jesiennej rozpoczęło od mocnego akcentu. Już w 3 minucie objęło prowadzenie.  Goście starali się odrobić straty, ale narażali się na kontrataki. Często kontra była wyprowadzana czwórką, a nawet piątką zawodników na jednego obrońcę. Te akcje jednak nie zakończyły się golem, bo zbyt długo jeden z  zawodników holował piłkę. Niemniej na przerwę gospodarze schodzili z dwubramkową przewagą. Szynka opanował trudną piłkę od Płatka i nie zmarnował sytuacji sam na sam.

Goście rozpoczęli drugą cześć meczu z animuszem. Stworzyli kilka sytuacji, ale nie przyniosły one rezultatu. Więcej, nadziali się na wzorowo wyprowadzoną kontrę przeciwnika, po której Szynka po raz drugi w meczu wpisał się na listę strzelców. Trzeba też pochwalić świetne odegranie piłki piętką przez Nowaka w polu karnym.

3 GOL! 1:0 – zagranie Płatka z prawej flanki wzdłuż piątki do nabiegającego na drugi słupek Mianowanego.
8 – Majda główkował z siódmego metra; piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.
15 – Brągiel zagrywał  wzdłuż pola bramkowego, partnera uprzedził Rędzio, który wygarnął mu futbolówkę spod nóg.
17 – wolny z 30 metrów; Serafin uderzył z lewej nogi i piłka pofrunęła obok spojenia.
27 – rajd Płatka, z linii 16 metrów zdecydował się na strzał i piłka po obcierce wyszła na róg.
28 – główkował Szynka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego; futbolówka minęła bramkę.
34 – kontra gospodarzy, czwórką na jednego wyszli z połowy gości,  jednak Serafin aż do szesnastki holował piłkę (zamiast ją rozgrywać) i dopiero oddał ją do Płatka. Jego starzał odbił się od bramkarza, piłka zmierzała do opuszczonej  bramki i obrońca zdołał ją wyekspediować.
37 GOL! 2:0 – Płatek wypuścił Szynkę, który w sytuacji sam na sam ulokował piłkę w przeciwległym rogu bramki.
41 – Janso schodzi z boiska z podejrzeniem wstrząśnięcia mózgu.
46 – składna akcja gości lewą flanką; dośrodkowanie nie znalazło adresata.
48 – Brągiel próbował zaskoczyć Rędzio, ale piłka wpadła mu do koszyczka.
50 – uderzenie Serafina z dystansu; piłka ostemplowała spojenie słupka z poprzeczką.
54 – Persona zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka zmierzała w przeciwległy róg bramki; Rędzio wyciągnął się jak struna u skierował ją na róg.
56 –Persona zawinął rogala w stylu Deyny, piłka minęła spojenie bramki z przeciwległej strony od uderzenia.
57 – strzał Nawrota z dystansu obronił Rędzio.
63 – strzał Żurka minął winkiel bramki Rędzio.
67 GOL! 3:0 – akcja prawą stroną zagranie Kowalskiego w pole karne, Nowak odegrał piętką do Szynki, a ten wpakował futbolówkę do siatki.
69 – żółtą kartką upominany trener Podhala Szymon Grabowski.
77 – dośrodkowanie Kowalskiego i piłka po uderzeniu Płatka prześlizgnęła się po poprzeczce.

NKP Podhale Nowy Targ – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (2:0)
1:0 Mianowany (Płatek) 3
2:0 Szynka (Płatek) 37
3:0 Szynka (Nowak) 67
Podhale: Rędzio – Janso (41 Furtak), Kapuściński, Broda, Żołądź, Kowalski, Mianowany (83 Bielak),  Szynka, Serafin (65 Lech), Płatek (83 Molis),  Lepiarz (65 Nowak). Trener Szymon Grabowski.
KSZO: Lipiec – Sylwestrzak, Zając (75 Smykowski), Camargo, Majda, Stefanowicz (46 Gałecki), Brągiel, Persona (56 Żurek), Głaz, Nawrot, Grudziński (75 Gruchała Węsierski). Rafał Wójcik.