13.11.2021 | Czytano: 564

KS Zakopane na podium TAURON Junior Cup

Piłkarze KS Zakopane zajęli 3 miejsce wśród drużyn rocznika 2013 w turnieju TAURON Junior Cup. Drużyna z Zakopanego wyjechała z Krakowa z nagrodą o wysokości 5 tysięcy złotych. Na piątej pozycji uplasowała się reprezentacja klubu z rocznika 2014.

23 juniorskie zespoły zmierzyły się w wielkim finale TAURON Junior Cup – piłkarskiego turnieju organizowanego z okazji Święta Niepodległości.

TAURON Junior Cup to sposób na radosne świętowanie Dnia Niepodległości. Poprzez sport chcemy zaszczepić młodym ludziom wartości, na których zbudowany jest współczesny patriotyzm – poczucie wspólnoty, odpowiedzialności za siebie i innych, umiejętność zdrowej rywalizacji – mówi Patryk Demski, wiceprezesa TAURON Polska Energia. – Na boiskach TAURON Areny spotkały się dzieci z całego naszego obszaru działania, tak z metropolii jak i niewielkich miejscowości. Turniej jest więc również doskonałą okazją do integracji i budowania poczucia wspólnoty – podkreśla w wiceprezes TAURONA. 

W piątek na boiskach TAURON Areny Kraków zmierzyły się 23 najlepsze juniorskie drużyny z południowej Polski. W październikowych eliminacjach, które odbyły w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski.  Z każdego turnieju  do wielkiego finału zakwalifikowanych zostało po osiem drużyn. Jedna drużyna z województwa śląskiego nie dojechała na finałowe rozgrywki. 

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł,  drużyny z miejsca drugiego otrzymały 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Gra o jeszcze wyższą stawkę toczyła się w najstarszej grupie wiekowej. 10-latkowie walczyli dodatkowo o wyjazd szkoleniowy na Maltę. Ostatecznie na zgrupowanie na wyspie wyjedzie drużyna Chemika Kędzierzyn-Koźle. 

Wierzymy w szczególną rolę sportu w procesie wychowania dzieci i młodzieży dlatego od lat angażujemy się w projekty takie, jak TAURON Junior Cup. Tegoroczna edycja jest o tyle wyjątkowa, że dzieci po roku przerwy wracają na boiska. Pracując na co dzień z najmłodszymi wiemy jak ważną rolę odgrywa w ich życiu spotkanie z rówieśnikami i zabawa w duchu sportowej rywalizacji – mówi Justyna Łukawska ze Stowarzyszenia SIEMACHA. 

W finałowych rozgrywkach zespoły rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w systemie ligowym, czyli "każdy z każdym". Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozegrały dziesięciominutowe mecze.

To trzecie edycja turnieju TURON Junior Cup, w ubiegłym roku zawody zostały odwołane ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce. 

Zwycięzcy TAURON Junior Cup 2021

Z rocznika 2012:
1 miejsce - Chemik Kędzierzyn Koźle
2 miejsce - AP Bonito Mszana Dolna
3 miejsce - MUKS Mineralni Krynica Zdrój

Z rocznika 2013:
1 miejsce - Can Pack Okocimski Brzesko
2 miejsce - KS94 Rachowice
3 miejsce - KS Zakopane

Z rocznika 2014:
1 miejsce - Zagłębie Sosnowiec
2 miejsce - Akademia Piłkarska Namysłów
3 miejsce - UKKS Katowice

Patronem honorowym turnieju byli premier RP Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych oraz Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

mat. praswe, zdjęcie z prokuli klubu: www.facebook.com/KlubSportowyZakopane

Komentarze

Tabela - V Liga

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Babia Góra Lipnica Wielka 12 28
2. Płomień Limanowa 12 26
3. Orkan Szczyrzyc 12 25
4. Zalesianka Zalesie 12 25
5. Huragan Waksmund 12 21
6. Turbacz Mszana Dolna 12 20
7. Wiatr Ludźmierz 12 20
8. Czarni Czarny Dunajec 13 14
9. Wierchy Pasierbiec 12 13
10. Krokus Przyszowa 12 13
11. Zawrat Bukowina Tatrzańska 12 12
12. LKS Szaflary 12 11
13. AKS Ujanowice 12 10
14. Granit Czarna Góra 11 4
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama