03.11.2021 | Czytano: 1511

NKSW na Mistrzostwach Polski MMA (+zdjęcia)

140 zawodników i zawodniczek z 55 klubów z całej Polski wzięło udział w Mistrzostwach Polski MMA, jakie odbyły się w miniona sobotę w Gliwicach. Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli Nowotarskiego Klubu Sportów Walki.

Na największe uznanie zasługuje Adam Muzyka, który w najmocniej obsadzonej kategorii wagowej czyli -70,300kg stoczył trzy pojedynki. Pierwszy wygrał przez poddanie a dwa kolejne na punkty. W finale pokonał Piotra Sternaka z klubu Copacabana Warszawa, który w fazie 1/8 turnieju pokonał drugiego reprezentanta NKSW Dawida Marcinkowskiego

Drugą zawodniczką, która stanęła na najwyższym podium była Weronika Kukuczka startująca w kategorii wagowej -65kg w formule tzw. "pierwszego kroku". W swojej kategorii miała tylko jedna przeciwniczkę ale jej walka zrobiła duże wrażenie na obserwujących, którzy zgodnie stwierdzili, że to kolejny talent w kobiecym MMA.

W turnieju wziął udział również Artur Przybecki, który po zaciętym boju musiał uznać wyzszość swoje przeciwnika.
Łącznie w turnieju stoczono 120 pojedynków i rozdano medale w 18 kategoriach. Finały były na żywo transmitowane przez telewizję Polsat Fight Sport.

Przedstawiele NKSW dziękują za pomoc w organizacji wyjazdu firmie Rent a Car Bukowski Bartłomiej, Ślimak Tynki, Fitness Factory i Dziki Byk.