30.10.2021 | Czytano: 4420

III liga. Gol z 40 metra (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA ( wyniki innych spotkań) Beniaminek zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli będzie łatwym kąskiem – tak twierdzili niektórzy kibice. Tymczasem…

Widocznie piłkarze Podhala byli tego samego zdania, bo rozpoczęli spotkanie rozkojarzeni i już w pierwszej minucie mogli zostać skarceni. Co się odwlecze… Chwile później defensorzy miejscowej drużyny przysnęli przy wykonywaniu rzutu rożnego i goście objęli prowadzenie. Trzeba przyznać, iż ten stały fragment gry wykonywany przez Skibę był groźny. Jeszcze trzy razy podobnie go wykonywał i było po nim zagrożenie pod bramka Rzędzio. Gospodarzom szybko z pomocą przyszli rywale, którzy faulowali w szesnastce i doprowadzili do wyrównania z karnego. Potem nie popisał się bramkarz gości, który został zaskoczony strzałem z 40 metrów z wolnego przez Płatka. Ten gracz jeszcze raz próbował skopiować swój wyczyn, ale tym razem golkiper nie dał się zaskoczyć.

Drugą połowę goście rozpoczęli od ataków. Ich akcje jednak załamywały się w szesnastce.  Dużo było dymu, mało ognia w ich ofensywnych poczynaniach. Podhale czekało na swoją szansę i w 69 minucie Janso podwyższył prowadzenie. W 77 minucie po raz kolejny „trafili” rywala, po cudownej akcji, którą zakończył Lepiarz uderzeniem pod poprzeczkę.

Momenty były
1 – Szuta wypuszczony w uliczkę. W sytuacji sam na sam trafił w nogi bramkarza.
3 GOL! 0:1  - wrzutka z rzutu rożnego Skiby i Chmura główką wpakował futbolówkę  w okienko bramki strzeżonej przez Rędzio.
7 GOL! 1:1 – faul w polu karnym i jedenastkę na bramkę zamienił Nowak. Oszukał bramkarza, który rzucił się w jedną stronę, a Nowak posłał piłkę w drugi róg.
17 – składna akcja gospodarzy. Szynka w pole karne na drugi słupek do Janso, ten zamknął akcję, ale piłka trafiła na drugą stronę do Nowaka. Sytuację wyjaśnił bramkarz.
28 – Płatek z 10 metra wprost w bramkarza.
31 GOL! 2:1 – wolnego z 40 metrów spod linii bocznej wykonywał Pałatek. Jego zamiarem było dośrodkowanie w pole karne, a tymczasem…  Bramkarz oślepiony słońcem nie zareagował i piłka wspadła mu za kołnierz, lądując w przeciwległym rogu bramki.
34 – kapitalne podanie Płatka do Nowaka, który w świetnej sytuacji trafił…w boczną siatkę.
36 – główkował Szynka, świetna interwencja Krawczyka, który przy tej interwencji ucierpiał, uderzając w słupek.
41 –Płatek chciał powtórzyć wyczyn z 31 minuty. Wykonywał wolnego, ale  z większej   odległości, tym razem bramkarz nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na róg.
50 – Kycko  z najbliższej odległości uderzał, ale Rędzio nie dał się pokonać.
63 – Nowak w polu karnym dostał świetną piłkę od Kowalskiego i źle w nią trafił.
 69 GOL! 3:1  - dośrodkowanie Kowalskiego z prawej strony na drugi słupek do Janso, który zamknął akcję, trafiając pod poprzeczkę.
74 – ciekawie wykonany wolny przez Płatka z Kowalskim. Szynka, który trącił futbolówkę był na spalonym.
75 – Płatek z 12 metrów nie trafił do połowy odsłoniętej bramki.
77 GOL! 4:1 – piękna akcja gospodarzy. Kluczowe podanie od Mianowanego, które trafiło na lewą stronę do Janso, ten dostrzegł nadbiegającego z  drugiej strony Lepiarza, który huknął pod poprzeczkę.
80  - czerwona kartka dla Zozuli.

NKP Podhale Nowy Targ – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:1 (2:1)
0:1 Chmura (Skiba)  3 główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
1:1 Nowak 7 karny
2:1 Płatek 31 wolny
3:1 Janso (Kowalski) 69
4:1 Lepiarz (Janso) 77
Podhale: Rędzio – Janso (80 Tonia), Bielak (80 Lech), Kapuściński, Broda, Żołądź, Kowalski (85 Molis), Mianowany,  Szynka, Płatek (85 Burnat),  Nowak (63 Lepiarz). Trener Szymon Grabowski.
Tomasovia: Krawczyk – Turek, Błajda, Chmura, Dorosz (85 Żurawski), Skiba (78 Słotwiński), Zozula, Orzechowski (85 Anioł), Kycko (66 J. Szuta), Pleskacz (66 Baran), D. Szuta. Trener Paweł Babiarz.

W innych rozegranych meczach:
Korona Rzeszów – Wisłoka Dębica 2:3 (1:1)
Bramki: Nieckarz 2, Piątek 82 – Zygmunt 17 (k), 57 (k), Radwanek 50.

Avia Świdnik – Unia Tarnów 1:1 (0:0)
Bramki: Oziemczuk 90 – Dubas 77

Stal Stalowa Wola – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1(0:1)
Bramki: Maruszka 31

Podlasie Biała Podlaska  – Czarni Połaniec 5:2 (1:1)
Bramki: Zabielski 2, Wojczuk 46, Salak 54, Kocoł 72, Pigiel 90 - Krępa 22, Banik 65.

Chełmianka Chełm – Sokół Sieniawa 2:1 (1:0)
Bramki: Czułowski 20, Wolas 77 – Wójcik 55

Cracovia II – Orlęta Radzyń Podlaski 4:1 (2:1)
Bramki: Rubio 32, Myszor 40, 58, 63 (k) - Rycaj 38

ŁKS Łagów – Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:1)
Bramki: Imiela 40 (k) - Józefiak 24

Wisła Sandomierz – KSZO Ostrów Świętokrzyski 1:3 (1:3)