20.10.2021 | Czytano: 3686

PP: Rewanż idealny (+ zdjęcia)

Trzeci raz z rzędu w finale Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podhale zmierzyli się ze sobą Lubań z Podhalem.

W poprzedniej edycji lepsi w finale okazali się maniowianie, którzy pokonali nowotarżan 2:0. Dziś role odmieniły się, wynik pozostał ten sam, jednak ze wskazaniem na Podhale. Można więc mówić o idealnym rewanżu.
 O losach pojedynku rozstrzygnęła pierwsza połowa, w zasadzie dwie szybko zdobyte bramki w początkowej fazie meczu stworzyły gościom spory komfort. Lubań toczył wyrównany bój z faworytem, brakowało jednak tego czym zachwycaliśmy się w ostatnim ligowym meczu maniowian – wykończenia.

Momenty były:
10 – Próbę Szynki z dystansu wyłapuje Świerad.
15 – GOL 0:1! Broda sprytnie wyłuskuje futbolówkę w środkowym sektorze boiska. Po pokonaniu kilkunastu metrów dogrywa do Płatka, który perfekcyjnie kończy akcje.
19 – GOL 0:2! Zamiana ról, kończy się równie skutecznie co cztery minuty wcześniej. Tym razem podaje Płatek, a golkipera Lubania pokonuje Broda.
22 – Rędzio na raty ale ostatecznie wyłapuje uderzenie P. Dudy ze sporego dystansu.
40 – Świerad kapitalnie zatrzymuje uderzenie Szynki z pola karnego.
57 – Po próbie Magdziarczyka piłka trafia wyłącznie w boczną siatkę.