10.10.2021 | Czytano: 1545

Turniej Prekwalifikacyjny do IO: Trzy bramki w 105 sekund

W niedzielnym meczu Polki zmierzyły się z Holenderkami. Jeszcze na siedem minut przed końcem było 0:2, ale końcówka w wykonaniu Biało-Czerwonych była rewelacyjna. 
To było bardzo wyrównane, zacięte i niesamowicie emocjonujące spotkanie. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W tej odsłonie gry Biało-Czerwone miały wyborne sytuacje, dwukrotnie nie wykorzystały okazji sam na sam z bramkarką, jak również gry w przewadze. W drugiej tercji Holenderki zdobyły bramkę. W 25. minucie gola strzeliła Isabelle Schollaardt.
W trzeciej tercji w 51. minucie było 2:0 po bramce Michelle Noe. Końcówka w wykonaniu Biało-Czerwonych była rewelacyjna. W 105 sekund strzeliły trzy gole! - W końcówce nagle nie zmieniliśmy naszego stylu gry. Od początku graliśmy tak samo i byliśmy lepszym zespołem. Brakowało nam tylko skuteczności – mówił trener Ivan Bednar. - Dla mnie to najważniejszy i najlepszy moment w życiu – zaznaczała Kamila Wieczorek, która świetnie się spisywała.
Biało-Czerwone w listopadzie zagrają w ostatnim etapie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Prawdopodobnie Polki zagrają w dniach 11-14 listopada w Chomutowie z reprezentacjami Czech, Norwegii i Węgier.
 
Holandia - Polska 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Bramki: Późniewska 54, Sikorska 55, Chrapek 55 - Schollaardt 25, Noe 51
Holandia: Gabriele - Wortel; Huisman, Schollaardt, Nes, Tjin-A-Ton - Hamers, Even; Barbier, Zwarthoed, Collard - Noe, Ooijen; Haverkorn, Dijkema, Jong - Flink, Houten; Karst. Trener: Joep Franke
Polska: Sass - Sfora, Chrapek; Późniewska, Czarnecka, Łaskawska - Gogoc, Zielińska; Tomczok, Wieczorek, Sikorska - Korkuz, Strzelecka; Orawska, Talanda, Łąpieś - Wcisło; Łapińska, Dziwok. Trener: Ivan Bednar
 
źródło PZHL
 

Komentarze

reklama