10.10.2021 | Czytano: 2475

V liga: Niemoc strzelecka (+ zdjęcia)

AKTUALIZACJA W sobotnich meczach oglądaliśmy pięć drużyn z naszego regionu. Tylko jedna z nich zdobywała dziś bramki - mowa o Huraganie Waksmund.

Sprawdź tabelę po 9. kolejkach ligi okręgowej

Babia Góra Lipnica Wielka – AKS Ujanowice 3:1 (2:1)
1:0 Konieczny (Freirias) 9
2:0 Freirias 11
2:1 Czaja (F. Krzyżak) 21
3:1 Szymusiak (G. Skoczyk) 81 głową po rożnym
Babia Góra: Krystian Kobroń – G. Skoczyk, Szymusiak (86 Machajda), Kusper, Coutinho (77 Urban), Stopiak (60 Szczerba), Antosiak, Konieczny, Wontorczyk (60 Kudzia), Freirias, Bielański (82 Konrad Kobroń)
Ujanowice: M. Gwiżdż – R. Gwiżdż, Oleksy, Pasionek, F. Krzyżak, K. Krzyżak (82 Stach), Przystał, Zabrzeński, Czaja, Król, Bukowiec

Lipniczanie w tym sezonie nie są gościnnym zespołem na swoim terenie. Chociaż sytuacji bramkowych mieli mnóstwo, tylko trzy razy piłka lądowała w sieci Ujanowic. Mimo skuteczności na słabszym poziomie, Babia Góra odnosi kolejne zwycięstwo, nie opuszczając fotelu lidera.

Momenty były:
9 – GOL 1:0! Freirias z prawej strony zagrywa na 15 metr, Konieczny nawija obrońcę i lokuje piłkę obok bramkarza.
11- GOL 2:0! Coutinho z prawej flanki dogrywa na krótki słupek. Będący w odpowiednim miejscu Bielański wyłącznie stempluje pręt bramki, ale podejście Freiriasa było już skuteczne.
21 – GOL 2:1! Kontra Ujanowic. F. Krzyżak z lewego sektora podaje na środek. Z 20 metra w samo okienko uderza Czaja.
47 – Klepka Freiriasa z Koniecznym. Uderzał ten pierwszy, a po jego strzale jeden z obrońców wybija futbolówkę tuż przed linią bramkową.
48 – G. Skoczyk dośrodkowuje z rzutu wolnego na 30 metrze, Freirias przedłuża głową i z największym trudem golkiper wybija na korner.
49 – Szymusiak z 5 metrów główkuje nad poprzeczką.
62 – Bielański wychodząc sam na sam trafia prosto w bramkarza.
81 – Gol 3:1! Z rzutu rożnego zagrywa G. Skoczyk. Dośrodkowanie przechodzi obrońców na piątym metrze, a na dalszym słupku z głowy zamyka Szymusiak.

Krokus Przyszowa - LKS Szaflary 3:0 (1:0)
1:0 Trela 12 po rożnym
2:0 K. Zieliński 72
3:0 M. Hebda 87 po wolnym
Krokus: W. Wilk – A. Sosnowski, R. Sosnowski, Plata, Hasior (55 M. Hebda), Pietrzak (85 K. Wilk), Gołąb (71 Nawalaniec), Nawieśniak, K. Zieliński, W. Zieliński (62 Wojcieszak), Trela (35 Kożuch)
Szaflary: Korczyk – K. Kantor, Gąsior (75 Worwa), Topór, Jarkiewicz, Łojas, Mrowca, Francuz (70 Widurski), Talarek, Majerczak (60 Kobylarczyk), Truty (50 Haręza)

Szaflarzanie wystąpili dziś w bardzo młodym składzie. Tylko trzech zawodników z podstawowej jedenastki urodziło się przed rokiem 2000. Mimo dzielnej postawy gości, na boisku wygrało doświadczenie. Dwa gole po stałych fragmentach gry przypieczętowały triumf Krokusa.

Momenty były:
12 – GOL 1:0! Korner dla gospodarzy. Dośrodkowanie w centrum pola karnego zamyka Trela.
72 – GOL 2:0! Błąd w postaci niedokładnego wybicia piłki wykorzystuje K. Zieliński. Sam na sam z Korczykiem wykorzystane ze stoickim spokojem.
77 – Za drugą żółtą kartkę z boiska wylatuje Jarkiewicz. Szaflary ostatnie minuty meczu rozegrają w liczebnym osłabieniu.
87 – GOL 3:0! Rzut wolny z okolicy 20 metra. Piłka dograna na dalszy słupek,wygrana przebitka i w efekcie M. Hebda dokłada nogę podwyższając wynik.

Turbacz Mszana Dolna – Huragan Waksmund 0:2 (0:1)
0:1 Miranda 27
0:2 Kolasa (Miranda) 64
Turbacz: Kordeczka – Popławski, Marut, Potaczek (73 Kubowicz), Luberda, Lewicki (80 Łabuz), Dawiec (67 Mucha), Kaczor, Mackiewicz, Tarasek (73 Wójciak), Ogar
Huragan: Byrnas – Jurzec, Mlak (73 Rogal), Grzechynka, Mucha, Diaz, Nogueira, Miranda, Zagata, Krugiołka, Kolasa

Prezent na osiemnaste urodziny zafundował sobie dziś Miranda. Gracz Huraganu zdobył w tym meczu gola i zanotował asystę. Sam pojedynek nie był szczególnie miły dla oka. Sypały się kartki, kluczowe okazało się usunięcie z murawy przez arbitra Kaczora w 38 minucie.

Momenty były:
3 – Mackiewicz dośrodkowuje z wolnego. Głową na bramkę strzela Lewicki, ale kapitalną paradą popisuje się Byrnas.
21 – Z główki minimalnie chybił Ogar.
27 – GOL 0:1! Szybkie wyjście z kontrą Huraganu. Akcja lewą stroną boiska kończy się dograniem i sparowaniem piłki przez Kordeczkę. Do niej na siódmym metrze doskakuje Miranda i znajduje lukę między nogami interweniującego bramkarza.
38 – Drugą żółtą kartkę ogląda Kaczor. Sporą część meczu Turbacz będzie musiał radzić sobie w osłabieniu.
44 – Miranda z dystansu minimalnie niecelnie
64 – GOL 0:2! Miranda prostopadle do Kolasy. Snajper bardzo dokładnie posyła futbolówkę nad Kordeczką.
65 – Diaz minimalnie nad poprzeczką
89 – Nogueira położył bramkarza ale z najbliższej odległości stempluje poprzeczkę!
90 – Grzechynka ogląda drugą żółtą kartkę. Stan liczebny po obu stronach wyrównuje się.
90+2 - Nogueira z dystansu minimalnie niecelnie.
90+3 – Ogar ładnie zabrał się z piłką w pole karne. Próba po krótkim rogu przeleciała tuż przy pręcie bramki.

Zalesianka Zalesie – Granit Czarna Góra 9:0 (6:0)
1:0 Hajduk 6 głową po rożnym
2:0 Paweł Opoka 12
3:0 Koszut 17
4:0 Patryk Opoka 30
5:0 Kurzeja 37
6:0 Sz. Pietrzak 40
7:0 Marcin Augustyn 52 z wolnego
8:0 Marcin Augustyn 67 głową po wolnym
9:0 Koszut 80
Zalesianka: Cepielik - Hajduk, Sukiennik, Paweł Opoka, Patryk Opoka, Koszut, Sz. Pietrzak, Wąchała (46 Chronowski), K. Pietrzak, Augustyn, Kurzeja 
Granit: Łukaszczyk - Milon, K. Kiernoziak (71 Maryniarczyk), P. Szyszka, B. Dzierżęga, P. Sarna, M. Sarna, Matoniak (65 M. Dzierżęga), Krystian Sarna, S. Szyszka, Kalata 

Wynik mówi wszystko o tym meczu. Gospodarze mogą wyłącznie żałować, że nie dobili do dwucyfrowej zdobyczy bramkowej bo mieli na to jeszcze sporo okazji.

Momenty były:
6 – GOL 1:0! Rzut rożny dla Zalesianki. Piłka posłana na dobrym pułapie, którą głową do siatki kieruje Hajduk.
12 – GOL 2:0! Paweł Opoka z łatwością mija dwóch rywali i ze stoickim spokojem pokonuje bramkarza.
17 – GOL 3:0! Sprytem popisuje się Koszut, który wyłuskuje futbolówkę przeciwnikowi. Po minięciu golkipera pozostało uderzyć na pustą bramkę.
30 – GOL 4:0! Zalesiance wciąż mało. Tym razem skutecznym strzałem popisuje się Patryk Opoka.
37 – GOL 5:0! Kurzeja mając sporo miejsca w polu karnym decyduje się na uderzenie. Piłka po raz piąty znajduje drogę do siatki.
40 – GOL 6:0! Kolejną dobrą akcję swojego zespołu finalizuje Sz. Pietrzak.
52 – GOL 7:0! Do rzutu wolnego podchodzi Augustyn. Fantastyczna próba gracza Zalesianki zdejmuje pajęczynę z okienka.
67 – GOL 8:0! Rzut wolny z dalszej odległości. Dośrodkowanie w pole karne uderzeniem z główki na gola zamienia Augustyn.
80 – GOL 9:0! Show w wykonaniu Koszuta. Ofensor mijał kolejnych rywali jak tyczki, położył bramkarza i ustalił wynik tego spotkania.

Wiatr Ludźmierz – Czarni Czarny Dunajec 0:0 (0:0)
Wiatr: Ciszek – Luberda (80 Strama), Strama, Stopiak, Hrapkowicz, Karwaczka, Chrobak, Żółtek (28 Truty), Hagowski, Chowaniec, B. Siuta
Czarni: Gogola – Rawicki, Pachabut, Kucharski, Kulman (70 Kajmowicz), Cikowski, Zahora, Raksa, Wiśniewski, Wesołowski, Żuchowski (90 Dziadoń)

Mecz z gatunku tych, w których wszystko układa się aż do momentu strzału. Wiatr przeważał w ilości stworzonych sytuacji, jednak nie potrafił ulokować piłki w siatce. Trzykrotnie obijana była poprzeczka bramki Gogoli, raz słupek, nie mówiąc już o ilości zmarnowanych sytuacji sam na sam.

Momenty były:
30 sekunda – Pierwsza groźna sytuacja Wiatru, po której Żółtek stempluje poprzeczkę.
72 – Hagowski w klarownej sytuacji oddaje strzał wprost w Gogolę.
88 – Po uderzeniu Karwaczki, piłka odbija się od poprzeczki, a następnie przed linią bramkową! Ostatecznie sytuacja zostaje wyjaśniona przez przyjezdnych.

Orkan Szczyrzyc – Zawrat Bukowina Tatrzańska 2:0 (0:0)
Zawrat: Wcisło – Zarycki, Floryn, Kuchta, Surma (78 K. Chowaniec), Janczy, Ł. Rzadkosz, Leniewicz, G. Grela (14 Budz), M. Chowaniec (70 Buńda), M. Grela

Niewykorzystane sytuacje Zawratu z pierwszych 45 minut zemściły się w drugiej połowie. Orkan był wyraźnym faworytem w tym spotkaniu, ale goście nie złożyli łatwo broni. Do końcowych sekund utrzymywali kontakt, rywal szansę na punkt rozwiał w jednej z ostatnich akcji.

Momenty były:
23 – Marcin Grela przejął futbolówkę od ostatniego obrońcy, w efekcie wychodząc sam na sam. Piwowarczyk popisuje się skuteczną interwencją zatrzymując napastnika Zawratu.
26 – Marcin Grela z dystansu obok słupka.
59 – GOL 1:0! Wrzutka z prawej strony zakończona strzałem główką. Uderzenie paruje Wcisło, jednak przy dobitce nie miał już szans.
90 + 4 – GOL 2:0! Prostopadłe podanie między obronę Zawratu skutkuje okazją sam na sam dla ofensora Orkana. Wcisło minięty i mamy drugiego gola.


Krzysztof Kościelniak, fot. Agnieszka Pudzisz

KomentarzeTabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 10 26
2. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 10 24
3. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 10 21
4. Janosik Sieniawa 9 19
5. AP Wisła Czarny Dunajec 9 17
6. Delta Pieniążkowice 10 17
7. Podgórki Krauszów 10 13
8. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 10 7
9. Skawianin Skawa 10 8
10. KS Luboń Skomielna Biała 10 7
11. Bystry Nowe Bystre 10 5
12. Krokus Pyzówka 10 5
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama