07.10.2021 | Czytano: 901

Turniej Prekwalifikacyjny do IO: Efektowne zwycięstwo reprezentacji Polski kobiet

W pierwszym dniu Turnieju Prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich 2022 reprezentacja Polski kobiet pokonała Turcję 12:0. Jutro mecz z Meksykiem, a w niedzielę z Holandią.
W czwartek, 7 października na lodowisku w Bytomiu rozpoczął się Turniej Prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2022. Na inaugurację Biało-Czerwone zmierzyły się Turcja i zdecydowanie dominowały na tafli. Już po pierwszej tercji nasza drużyna prowadziła 5:0. W kolejnych odsłonach dalej zdecydowanie dominowała i zdobywała kolejne bramki. Kibice z entuzjazmem przyjmowali bramki Polek a po zakończonym spotkaniu skandowali „Dziękujemy, Dziękujemy”. Znakomicie spisała się Karolina Późniewska, która trzykrotnie trafiła do siatki. 
 
- Nie zakładaliśmy innej opcji niż zwycięstwo. Najważniejsza dla nas nie była wysoka wygrana, ale to, aby rozegrać dobre spotkanie – mówiła Późniewska. - Chcemy zmienić historię kobiecego hokeja w Polsce – zaznaczał trener reprezentacji Polski Ivan Bednar. - To była dla nas bardzo cenna lekcja. Mamy młody zespół i od początku było wiadomo, że nie mamy szans na nawiązanie równej walki z tak silną drużyną jak Polska – przekonywała Basak Demirkol, kapitan tureckiej kadry narodowej.
 
Turniej Prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2022
Polska – Turcja 12:0 (5:0, 5:0, 2:0)
Zielińska 2, Talanda 5, Sikorska 10, Czarnecka 12, Wieczorek 12, Późniewska 25, Sikorska 31, Późniewska 34, 36, Dziwok 38, Sikorska 55, Tomczok 59.
 
Informacja PZHL
 

Komentarze

reklama