08.10.2021 | Czytano: 158

Sandecja i Podbeskidzie przed kolejnymi sprawdzianami! (art. sponsorowany)

Sandecja Nowy Sącz, a także Podbeskidzie Bielsko-Biała w całkiem niezłym stylu rozpoczęły rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy. Oba zespoły na początku tego sezonu znajdują się w ligowej czołówce i mają realne szanse, aby powalczyć o awans. Jak oba zespoły z południa Polski spiszą się w najbliższej kolejce?

Stomil Olsztyn vs Podbeskidzie Bielsko-Biała – 21.10.2021 r

Kolejnym przeciwnikiem ekipy Podbeskidzia Bielsko-Biała miała być ekipa Stomilu Olsztyn, jednak spotkanie zostało przełożone na 21.10. Przeanalizujemy jednak to wydarzenie, które już dziś można wrzucać na piłkarskie kupony.

Na początku sezonu moglibyśmy napisać, że powinno być to łatwe starcie dla zeszłorocznego spadkowicza, jednak nic bardziej mylnego. Obecnie zawodnicy Dumy Warmii wrócili do całkiem niezłej dyspozycji, co widać na podstawie 2 ostatnich meczów domowych tej ekipy. Stomil zaliczył 2 zwycięstwa w meczach przeciwko Miedzi Legnica, a także Resovii Rzeszów. Dodatkowo trzeba również wspomnieć, że gospodarze w tym czasie zdobyli aż 7 bramek. W międzyczasie na tym obiekcie przegrała również Sandecja Nowy Sącz, jednak w rozgrywkach Pucharu Polski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała nie ma najlepszych wspomnień z ostatnich rywalizacji wyjazdowych ze Stomilem Olsztyn. Na podstawie dostępnych statystyk muszę podkreślić, że Stomil zwyciężył w 3 z ostatnich 5 pojedynków domowych, z tym przeciwnikiem. Warto również odnotować, że zaledwie w 2 rozegranych meczach Podbeskidzie strzeliło przynajmniej jednego gola. Ważną informacją dla typerów bukmacherki powinna być również statystyka, która wskazuje, że 4 z tych 5 rozegranych meczów zakończyły się na maksymalnie 2 bramkach i bez wyniku BTTS.

Analitycy bukmachera nie mają wątpliwości, że faworytem tego spotkania będzie ekipa z Bielska Białej. Podbeskidzie ma aspiracje do wywalczenia awansu i takie starcia po prostu musi wygrywać. Statystyki być może nie przemawiają na korzyść tej drużyny, jednak kadrowo mają zdecydowanie większy potencjał od Stomilu.
 

Statystyki Stomil vs Podbeskidzie:

- Stomil Olsztyn wygrał 3 z ostatnich 5 meczów domowych, z tym przeciwnikiem.
- Podbeskidzie przegrało w ostatniej delegacji do Olsztyna w 2019 roku. 
- W 2 ostatnich starciach między tymi ekipami w Olsztynie nie było wyniku zgody obu stron.
- Wynik BTTS padł tylko raz w 5 rozegranych meczach w Olsztynie między tymi zespołami.
- Stomil zachował czyste konto w 3 z 5 meczów domowych, z tym przeciwnikiem.

Bukmacherzy – oferta zakładów

W ofercie bukmacherów na to spotkanie znajduje się ponad 100 różnych propozycji, z których można legalnie skorzystać. Wszystko zależy od tego, którego operatora chce się wybrać, a aby dokonać najlepszego wyboru, warto zajrzeć do rankingu bukmacherów, który jest dostępny na zagranie.com.

Zacznijmy jednak od propozycji dostępnych w kursach głównych. Stomil Olsztyn zwyciężył w 2 ostatnich meczach domowych, jednak to Podbeskidzie Bielsko-Biała będzie faworytem tej rywalizacji, a przynajmniej takie wnioski możemy wysnuć na podstawie zaproponowanej oferty przez bukmacherów.

Na jakie propozycje warto tutaj zwrócić uwagę? Moim zdaniem bardzo ciekawie wygląda opcja z bramką obu stron. Stomil Olsztyn w ostatnich 2 meczach domowych zdobył aż 7 bramek i widać, że ta drużyna celuje w ofensywny styl gry. Podbeskidzie Bielsko-Biała do tej pory jest niepokonane w meczach wyjazdowych, co również powinno być istotną wskazówką dla typerów. Moim zdaniem zobaczymy tutaj wymianę ciosów.
 
Sandecja Nowy Sącz vs Miedź Legnica

W poprzednim sezonie piłkarze Sandecji Nowy Sącz zaliczyli fatalny początek rozgrywek. Seria porażek na starcie zaowocowała jednak zmianą trenera, która wyszła tej drużynie na dobre. Obecnie zawodnicy z Nowego Sącza znajdują się w ligowej czołówce, jednak mają mecz zaległy i w przypadku wygranej w tej rywalizacji mogą nawet wskoczyć do strefy barażowej. Kolejnym przeciwnikiem Sandecji Nowy Sącz będzie drużyna Miedzi Legnica. Nie ma więc wątpliwości, że będzie to pojedynek 2 drużyn, które realnie myślą o tym, aby powalczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Sandecja Nowy Sącz w ostatnich tygodniach wpadła w lekki dołek, o czym świadczą 2 porażki z ŁKS-em, a także Stomilem Olsztyn. W obu przypadkach przegrali różnicą jednego gola i nie strzelili nawet bramki. Na podstawie ostatnich wyników, które osiąga Sandecja, można powiedzieć, że dobrym kierunkiem powinna być tutaj opcja na brak wyniku BTTS. Dlaczego w ten sposób? W 4 z 5 ostatnich meczów tej drużyny nie było takiego rezultatu. Wyjątkiem jest tutaj wyjazdowe starcie z Puszczą Niepołomice.

Miedź Legnica w ostatnich tygodniach gra mocno w kratkę. Zawodnicy tego zespołu wygrali zaledwie jeden z 5 poprzednich pojedynków ligowych. Bardzo bolesna dla piłkarzy tego zespołu. Była z pewnością wyjazdowa przegrana ze Stomilem Olsztyn, gdzie nie mieli nic do powiedzenia i wrócili do domu z bagażem 3 bramek.

W 4 ostatnich spotkaniach z udziałem tego zespołu nie było wyniku BTTS, co po części łączy się z liczbami, które notuje Sandecja Nowy Sącz w poprzednich meczach.
 

Statystyki Sandecja vs Miedź:

- Miedź Legnica wygrała 3 z ostatnich 5 spotkań między tymi zespołami.
- Sandecja Nowy Sącz wygrała ostatnie spotkanie bezpośrednie z Miedzią Legnica.
- 3 z 4 ostatnich rywalizacji między tymi drużynami zakończyły się wynikiem BTTS.
- Sandecja Nowy Sącz strzeliła przynajmniej jedną bramkę w 4 ostatnich rywalizacjach z tym rywalem. 
- Sandecja wygrała 4 z 5 ostatnich meczów.

Oferta legalnych bukmacherów?

Trzeba przyznać, że oferta przygotowana przez legalnych bukmacherów na to spotkanie jest bardzo wyrównana. W związku z tym moim zdaniem lepszym wyborem od typowania kursów głównych będzie tutaj przejrzenie zakładów specjalnych.

Statystyki z ostatniego czasu wskazują, że Sandecja Nowy Sącz straciła przynajmniej jednego gola w każdym starciu domowym od 13 marca. Wszystkie z tych meczów zakończyły się wynikiem BTTS. W związku z tym można pokusić się o stwierdzenie, że najlepszym wyborem na to spotkanie będzie stwierdzenie, że oba zespoły strzelą bramkę.

Więcej piłkarskich informacji z regionu znajdziesz tutaj!


Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Komentarze

reklama