01.10.2021 | Czytano: 664

V Liga Kobiet: Czekając na przełamanie

Sporo piłkarskich emocji mogli doświadczyć kibice obecni na stadionie we Wrząsowicach, gdzie miejscowa Zielonka podejmowała AP Szaflary w ramach rozgrywek V ligi kobiet.

Drużyna z Szaflar przyjechała na to spotkanie z nadzieją na pierwsze zwycięstwo w lidze. Sam przebieg spotkania świadczył o tym, iż cel był blisko realizacji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć akcji podbramkowych nie brakowało. Najpierw po kapitalnym rajdzie z własnej połowy w sytuacji 1 na 1 z bramkarką znalazła się Koper, lecz jej strzał ominął bramkę. Podobną okazję chwilę później po bardzo dobrym podaniu od Ogorzały miała Mastela, niestety również pudłując. Zielonka w ciągu 45 minut odpowiedziała kilkoma strzałami z dystansu, które w małym stopniu sprawiły trudność Styrczuli w ich obronie. 

W drugiej połowie szybko otworzył się „worek z bramkami” po tym jak niepilnowana na 16 metrze Gruszka otrzymała podanie z prawej strony i wykorzystała gapiostwo obrony góralek, dając swojej drużynie prowadzenie. Ta bramka sprawiła, że mecz stał się jeszcze bardziej otwarty. Konkretniejsze w ofensywie były przyjezdne z Szaflar, które raz za razem oddawały strzały na bramkę. Jednak dobrze w bramce spisywała się bramkarka z Wrząsowic. Od 77 minuty Akademia gra w przewadze po tym jak czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch czerwonych otrzymała Kubiak. Szaflarzanki wykorzystują przewagę zdobywając wyrównującą bramkę parę minut później. Ogorzały idealnym podaniem „obsłużyła” Florek, a ta w pełnym biegu kopnęła piłkę obok bezradnej bramkarki. Niestety kilka minut później to gospodynie cieszą się po raz kolejny z gola. Po faulu w bocznym sektorze, z ok. 35 metrów pięknie uderzyła Strączyńska i jej strzał wylądował pod poprzeczką. Góralki rzuciły się do odrabiania strat, lecz brakowało szczęścia w finalizacji. W końcówce po kapitalnej akcji całego zespołu dobry strzał z ok. 16 metrów oddała Ogorzały, niestety piłka odbiła się od słupka i wyszła poza pole gry. Sędzia zakończył to pełne emocji spotkanie chwilę później. 

Zielonka Wrząsowice - AP Szaflary 2:1 (0:0)
1-0 Gruszka 47’
1-1 Florek  83’ (asysta Ogorzały)
2-1 Strączyńska 85’ (po rzucie wolnym)
Zielonka Wrząsowice: Wójcik, Strączyńska, Romaniec, Przennakowska, Luzar, Kubiak, Ciempkav(38’ Szeterlak), Gruca, Rdzak, Bruzda(46’ Gruszka)
AP Szaflary: Styrczulav(br) - Galica, Gacek, Woźniak, Kwarciak, Ogorzały, Rzadkosz (c), Latocha, Mastela, Koper, Florek

żółte kartki:
Kubiak 56’ Gruca 90’ – Galica 78’ Gacek 84’
czerwone kartki:
Kubiak 77’ po drugiej żółtej


mat. prasowe

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 2

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Przełęcz Łopuszna 10 26
2. Gronik Gronków 10 25
3. Sokolica Krościenko 10 18
4. Gorc Ochotnica 9 17
5. Spisz Krempachy 10 15
6. Grel Trute 10 14
7. ZKP Asy Zakopane 10 13
8. KS Husarz Łapsze Wyżne 9 9
9. Łęgi Nowa Biała 10 8
10. Zor Frydman 10 7
11. Spływ Sromowce Wyżne 10 3
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama