19.09.2021 | Czytano: 1354

ME. Zrobili to! Polacy brązowymi medalistami

Cóż to były za emocje! Reprezentacja Polski zdobyła brązowe medale Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. W meczu o trzecie miejsce Biało-Czerwoni pokonali Rosjan 1:0 po golu Jakuba Kożucha!

 


 
- Wielu chłopaków jest zdołowanych, ale pomożemy im się podnieść - zapowiadał przed meczem Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski. W sobotę gospodarze przegrali 1:2 z Hiszpanami i stracili wyjątkową szansę na grę w finale przed własną publicznością. Świercz dotrzymał jednak słowa, bo Polacy w meczu o trzecie miejsce dominowali nad bardzo silnymi Rosjanami, dla których brak udziału w finale również był rozczarowaniem. W efekcie kilkutysięczny tłum kibiców zebrany na trybunach stadionu Cracovii był świadkiem spotkania zaciętego, ale i stojącego na wysokim poziomie. Obie drużyny miały swoje szanse, jednak to Polacy sprawiali wrażenie drużyny, która była bliżej przechylenia szali na swoją korzyść.
 
Świetnie dysponowanych i niezwykle mocnych w niedzielę biało-czerwonych nie podłamał choćby zmarnowany rzut karny w ostatniej akcji pierwszej połowy. Tej drużyny nic nie jest w stanie złamać, co Jakub Kożuch udowodnił już wiele razy. Wahadłowy reprezentacji stracił nogę w pożarze mieszkania, gdy ojciec uratował mu życie sadzając na parapecie po zewnętrznej stronie okna i przywiązując go kablem. Sam zginął w płomieniach, ale uratował życie syna, który jednak stracił nogę. Dziś Jakub Kożuch zdobył bramkę na wagę brązowego medalu, w dodatku oddając efektowny strzał z dystansu! To powtórzenie wyniku sprzed czterech lat, gdy w Turcji - w pierwszych w historii Mistrzostwach Europy w ampfutbolu - biało-czerwoni także zajęli trzecie miejsce.
 
- Krzyczałem do Bartosza Łastowskiego, żeby podał do mnie. I zrobił to, a ja uderzyłem. Myślę, że był to strzał nie do obrony. Nie sądziłem, że będę w stanie strzelić tego gola, ale jednocześnie wiem, że drużyna bardzo we mnie wierzyła. Jesteśmy brązowymi medalistami Euro! - cieszy się zdobywca jedynej bramki w niedzielnym spotkaniu Jakub Kożuch.
 
Kibice, jak zwykle licznie zebrani na trybunach stadionu Cracovii, żywiołowo dopingowali biało-czerwonych i stworzyli atmosferę o jakiej wiele obiektów sportowych w Polsce może tylko pomarzyć.
„To niesamowite, jak oni grają w piłkę!” „Jestem pierwszy raz na meczu ampfutbolu i już teraz wiem, że nie ostatni”, „To są prawdziwi herosi!” - te inne słowa wypowiadali fani pytani przez organizatorów o emocje związane z niedzielnym spotkaniem.
 
- To medal również Wasz-kibiców . To medal zdobyty nie tylko przez piłkarzy, czy sztab szkoleniowy, ale także przez fanów, którzy byli z nami od początku tego Turnieju. Wszyscy razem stworzyliśmy wielką ampfutbolową rodzinę.  Każdego dnia czuliśmy wsparcie kibiców i bardzo im za to dziękujemy - mówi Krystian Kapłon.
 
W przerwie meczu Polska - Rosja wielkie oklaski zebrały pierwsze polskie ampfutbolistki. Monika i Zuzanna zaprosiły do rozpoczęcia treningów także inne panie chcące być pionierkami tej dyscypliny w Europie.

Polska - Rosja 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Kożuch (33)
Polska: Igor Woźniak - Przemysław Świercz, Kamil Rosiek, Przemysław Fajtanowski, Bartosz Łastowski, Krystian Kapłon, Kamil Grygiel oraz Jakub Kożuch, Mariusz Adamczyk.
Rosja: Abubakar Tołchadow - Igor Gamaonow, Magomied Abujew, Bisłan Szakbijew, Sulambek Mutajew, Dimitrij Udałow, Asłambiek Szachbułatow oraz Aleksandr Kożakin, Walerij Sadowski.
 
info prasowe
 

KomentarzeTabela - Klasa A

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Orkan Raba Wyżna 10 23
2. Lubań Tylmanowa 11 20
3. Jordan Jordanów 10 20
4. Unia Naprawa 10 20
5. Bór Dębno 10 18
6. Orawa Jabłonka 10 16
7. Skalni Zaskale 10 16
8. Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II 10 13
9. Dunajec Ostrowsko 10 9
10. KS Lokomotiv Chabówka 10 8
11. KS Zakopane 10 8
12. Biali Biały Dunajec 10 7
13. GKS Łapsze Niżne 11 7
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama