16.09.2021 | Czytano: 1256

ME. Gol Kapłona dał biało –czerwonym pierwsze miejsce w grupie

Remisem 1:1 Polaków z Hiszpanami zakończyła się faza grupowa mistrzostw Europy w ampfutbolu. Biało-czerwoni awansowali do ćwierćfinału, gdzie czekają na nich Francuzi. Festiwal strzelecki urządzili zaś sobie Turcy.Zacięty mecz na stadionie Prądniczanki był prawdopodobnie najbardziej emocjonującym w fazie grupowej. Polacy i Hiszpanie udowodnili, że to właśnie z ich względu grupę A nazwano „grupą śmierci”. Rywalizacja tych drużyn od lat jest pełna walki i zawziętości. Nie bez powodu ostatnie starcie tych
drużyn, w meczu o siódme miejsce mistrzostw świata 2018, zakończyło się dla Jakuba Kożucha w szpitalu. Tym razem aż tak źle nie było, ale Mariusz Adamczyk również nie dokończył meczu i został zniesiony z boiska.

Oprócz twardej gry Polacy i Hiszpanie pokazali również wielkie umiejętności. Jako pierwszy w tym turnieju bramkarza biało-czerwonych pokonał David Mendes. Urodzony w Senegalu zawodnik jako dziecko został potrącony przez samochód, czego konsekwencją jest amputacja nogi powyżej kolana. Dziś to czołowy ampfutbolista na świecie, jedyny profesjonalista w reprezentacji Hiszpanii. Ponadto w maju w barwach Sahinbey Belediye Spor wygrał Ligę Mistrzów.
W barwach klubu z Gaziantepu mógłby rywalizować z Krystianem Kapłonem, którego na transfer nad Bosfor namawia sam Omer Gueleryuez, zawodnik reprezentacji Turcji. Zawodnik Wisły Kraków pozostaje jednak wierny Białej Gwieździe. I to właśnie on strzelił gola na 1:1, gdy pewnym strzałem z rzutu karnego wprawił wypełnione trybuny w euforię.

W ćwierćfinale Polacy zagrają w piątek z Francuzami. Stało się tak, ze względu na ich porażkę 0:2 z Anglią w spotkaniu o pierwsze miejsce grupy B.
 

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 11 26
2. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 11 24
3. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 11 24
4. Janosik Sieniawa 10 22
5. AP Wisła Czarny Dunajec 10 20
6. Delta Pieniążkowice 11 20
7. Podgórki Krauszów 11 16
8. Skawianin Skawa 11 8
9. Bystry Nowe Bystre 11 8
10. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 11 7
11. KS Luboń Skomielna Biała 11 7
12. Krokus Pyzówka 11 5
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama