10.02.2010 | Czytano: 2342

CALHPN: Mistrzem Podhale Nowy Targ (+zdjęcia)

Dobiegły końca rozgrywki Czorsztyńskiej Amatorskiej Ligi w halowej piłce nożnej. Spotkania rozgrywane były w hali sportowej w Maniowach. Mistrzem zostali piłkarze z Podhala Nowy Tag.

Nowotarżanie zapewnili sobie koronę dwie kolejki przed zakończeniem ligi. Odnieśli dziewięć zwycięstw, w tym jedno walkowerem i raz zeszli z boiska pokonani. Wypadek przy pracy przytrafił im się w ostatniej serii spotkań. Pogromcy mieszczan pochodzą z Zaskala. Grzęda dzięki temu zwycięstwu zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, pozbawiając Migrund Ostrowsko pewnego wydawałoby się, przed ostatnią kolejką, drugiego miejsca. Na czwartej pozycji „wylądowała” drużyna najbardziej spontanicznie grająca - Snow Kids Nowy Targ. Drużyna ta, prowadzona przez Wojciecha Ciężobkę, wnosiła bardzo dużo radości w każdym meczu, a po strzeleniu bramki wybuchała w jej szeregach prawdziwa euforia radości. Chłopaki potrafią się cieszyć z każdego najmniejszego sukcesu i za to im wielkie brawa.

Na piątym miejscu ukończyła zmagania drużyna Desperado Krościenko, która przyjeżdżała zazwyczaj na mecze w niepełnym składzie osobowym i przez to nie wytrzymywała kondycyjnie trudów meczów, tracąc najwięcej bramek w ostatniej części meczów. Ostatnie miejsce przypadło drużynie Panoramixy Szczawnica, która po pierwszej rundzie wycofała się z rozgrywek.

Wszyscy uczestnicy Czorsztyńskiej Amatorskiej Ligi w halowej piłce nożnej

Królem strzelców ligi został Grzegorz Hajnos z Podhala – bezsprzecznie najlepszy zawodnik tych rozgrywek, a Andrzeja Potaczka, również reprezentującego barwy Podhala, wybrano najlepszym bramkarzem ligi.

W ostatniej kolejce doszło do szlagierowego meczu pomiędzy drużynami Podhale Nowy Targ i Grzęda Zaskale. Grzęda rozegrała ten mecz znakomicie pod względem taktycznym. Broniła się na własnej połowie i groźnie kontratakowała, mając w ataku wysuniętego napastnika. Było to najładniejsze spotkanie ligi.

Drugi mecz decydował, która z drużyn zajmie czwarte miejsce w tabeli. Na początku pierwszej połowy Desperado objęło prowadzenie 3:0 i wydaje się, że jest już po meczu. Zawodnicy Snow Kids nie poddali się. Do przerwy kolejno cztery razy pod rząd umieszczali piłkę w siatce Desperado, schodząc na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie bramki padały często i na przemian do stanu osiem do ośmiu. Ostatnie dwa trafienia należały do drużyny Snow Kids.

drużyna Podhala Nowy Targ (mistrz ligi) z Wójtem Gminy Czorsztyn

Wyniki 10 kolejki:
Grzęda Zaskale - Podhale Nowy Targ 8 : 5
(3 : 1)
Bramki: Nikodem Gacek 2, Arkadiusz Plewa i i Dominik Iwanek – Grzegorz Ajnos 2, Daniel Mikoś 2, Robert Terer 2 i Kamil Bochnak 2

Desperado Krościenko - Snow Kids Nowy Targ 8 : 10 (3 : 4)
Bramki: Grzegorz Ajnos 2, Daniel Mikoś 2, Robert Terer 2 i Kamil Bochnak 2 - Krzysztof Czubiak 2, Grzegorz Zachwieja i Marcin Myszogląd.

Migrund Ostrowsko - Panoramixy Szczawnica 3 : 0 w.o.