30.08.2021 | Czytano: 1119

Tatraman w tym roku jeszcze trudniejszy

Po rocznej przerwie udało się zorganizować siódmą edycję Tatraman triathlon. Z powodu niepewności związanych z pandemią organizatorzy zmuszeni zostali do zmiany trasy i dzięki uprzejmości TPN wytyczyli trasę biegu w polskich Tatrach.

Pływanie przeniesione zostało do Frydmana a trasa rowerowa przebiegała po terenie Polskiego Spisza. Po tych zmianach skala trudności zawodów wrosła, co mogło mieć wpływ na frekwencję. Na starcie stawiło się 46 śmiałków. Tradycyjne za to były problemy ze startem i opóźnienie z powodu mgły nad jeziorem Czorsztyńskim. Na szczęście jesienna aura trochę odpuściła i na czas zawodów otworzyło się okno pogodowe. Nie zmieniło to jednak faktu, że najcieplej było w wodzie która miała aż 17 stopni. Kiedy zawodnicy wsiadali na rowery temperatura powietrza wynosiłą 10 stopni a na mecie na Kasprowym rześkie 4 stopnie.

Męską część rywalizacji zdominowali zawodnicy z Wielkopolski. Wygrał Maciej Adamczyk z Obornik a drugi był Jakub Błachowiak z Leszna. Honoru Małopolski bronił zajmując trzecie Bartłomiej Hopek z Bolechowic. Na trasie dzielnie walczyły trzy panie zostawiając za sobą wielu mężczyzn. Ostatecznie wygrała znakomita biegaczka górska Iwona Górowska z Sanoka, na drugim miejscu wielokrotna medalistka naszych triathlonów Maria Hajnos-Małecka z Szaflar. a trzecia była Weronika Jabłońska z Nowego Targu.

Dekoracja zawodników odbyła się we Frydmanie gdzie dzięki uprzejmości ZEW Niedzica S.A. mieści się baza zawodów. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez firmę Kołton. Za wsparcie organozatorzy dziękują też Gminie Łapsze Niżne, Zor Frydman, Deep box design, Dare2Tri i Browarowi Podgórz. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy bez zaangażowania których, przeprowadzenie tych zawodów było by niemożliwe.
 

Zdjęcia: Patrycja Iglar - więcej zdjęć na www.patrycjasiglar.com

Fundacja Frydman Triathlon

 

Reklama

Komentarze

reklama