07.07.2021 | Czytano: 910

Za nami Turbacz Summer Trail

Mimo, że to dopiero II edycja tego wydarzenia zgromadziła blisko 400 zawodników, którzy w ostatni weekend czerwca ruszyli Gorce.

Turbacz Summer Trail to letni bieg górski na kilku dystansach, wśród których Zawodnik o każdym stopniu wytrenowania znajdzie coś dla siebie. Do wyboru były dystanse 11 km (również w wersji na 6 łap, czyli bieg z psami), 27 km oraz 68 km, odbywające się w sobotę, których start oraz meta zlokalizowane były na Długiej Polanie w Nowym Targu oraz nowe, niedzielne dystanse 5 km oraz 38 km, których gospodarzem jest Gmina Nowy Targ, ze startem w Waksmundzie, a metą na Długiej Polanie w Nowym Targu. Gorce to idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem górskim, dzięki średnio-wymagającym trasom i pięknym widokom rekompensującym każde zmęczenie.

Na mecie na każdego Zawodnika czekał piękny, ręcznie robiony, ceramiczny medal oraz góralski specjał – moskole z masłem czosnkowym.

Pogoda nie rozpieszczała, w sobotę rano Zawodników przywitał deszcz, natomiast koło południa wyszło słońce, które dawało biegaczom się we znaki.

Trasa prowadziła przez najpiękniejsze szlaki Gorców, halę Długą, Turbacz, szlaki leżące w Gorczańskim Parku Narodowym, dolinę Kamienicy (w zależności od dystansu) oraz wiele innych urokliwych szlaków.

Wyniki:

SOBOTA
TST „Niewybitny Szczyt” 11 km Kobiety:
1. Katarzyna Dulak (01:01:32.20) 
2. Julia Polańska (01:03:51.50)
3. Izabela Zatorska (01:05:14.95) 
Mężczyźni:
1. Adam Jamiński (00:46:49.20)
2. Gabriel Kuropatwa (00:49:14.55)
3. Jerzy Pachut (00:52:50.55)

TSTna6łap
Kobiety:
1. Anna Zakrzewska (01:15:58.10)
2. Elżbieta Kałaska (01:20:04.90)
3. Anna Śliwa (01:20:59.85)
Mężczyźni:
1. Maciej Łukomski (01:03:09.55)
2. Irek Nusbaum (01:03:47.45)
3. Rafał Pierzchanowski (01:07:06.65) 

TST Gorący Potok 27 km
Kobiety:
1. Magda Hudaszek (02:35:59.60)
2. Joanna Gawęda (02:38:35.05)
3. Sylwia Góralik (02:45:44.20) 
Mężczyźni:
1. Piotr Biernawski (02:02:29.00)
2. Rafał Klecha (02:04:34.90)
3. Kacper Antolec (02:04:45.85)

TST „Rozróg” 68 km
Kobiety:
1. Agnieszka Tatarek-Konik (07:04:20.50)
2. Anna Kapelan (07:30:44.05)
3. Krystyna Gawlewicz (07:47:03.45) 
Mężczyźni:
1. Cyprian Tylek (06:48:51.65)
2. Damian Lemański (06:58:19.15)
3. Dariusz Snarski (07:00:30.40)

NIEDZIELA
TST Szybka Piątka 5 km
Kobiety:
1. Zofia Jałocha (00:40:50.60)
2. Joanna Piejko (00:41:47.30)
3. Agata Kurasiewicz (00:45:07.35) 
Mężczyźni:
1. Łukasz Klatka (00:26:13.25)
2. Paweł Chlipała (00:27:21.25)
3. Damian Szczepaniak (00:28:53.30) 

TST Waksmund 38 km
Kobiety:
1. Joanna Lorens (04:43:45.00)
2. Anna Sasin (04:49:44.20)
3. Marta Kędziora (05:30:34.10) 
Mężczyźni:
1. Mieczysław Jałocha (03:40:39.10)
2. Marek Sokołowski (03:41:59.50)
3. Krzysztof Markiewicz (03:44:37.70)


mta. prasowe organizatora

Komentarze





reklama