18.06.2021 | Czytano: 1562

Mistrzostwa Polski MMA (+zdjęcia)

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach zawodników Nowotarskiego Klubu Sportów Walki.


 
Ostatnio uczestniczyli  w Mistrzostwach Polski MMA odbywających się w Warszawie. Organizacją tej imprezy zajęło się nowo powstałe stowarzyszenie MMA Polska założone przez właścicieli Federacji KSW. Zgłosiło się wielu zawodników z całego kraju. Fajterzy zostali podzieleni na „pierwszy krok” oraz tych którzy już są doświadczeni i mają na koncie kilka walk. NKSW reprezentowało czterech zawodników.

Artur Przybęcki wystartował w „pierwszym kroku”. W swojej kategorii wagowej miał jednego przeciwnika, ktorego pokonał w drugiej minucie walki przez duszenie zza pleców.
 
Największym pechowcem okazał się Dawid Marcinkowski, który w pierwszych sekundach walki doznał kontuzji (głęboko rozcięty łuk brwiowy ) i sędzia przerwał walkę.

Pozostali dwaj zawodnicy -  Adam Muzyka i Andrzej Karkulą w imponującym stylu zdominowali swoje dywizje wagowe. Panowie pokonywali kolejno faworytów swoich kategorii wagowych. Adam Muzyka walczący w kategorii -70 stoczył trzy świetne pojedynki. Finał przegrał minimalnie na punkty.

Andrzej Karkula to kolejny utalentowany góralski fajter, który stoczył aż cztery pojedynki turniejowe jednego dnia, w kategorii 66 kg.  Mocno obsadzona, miedzy innymi przez aktualnego mistrza Europy. Andrzej od pierwszego pojedynki pokazał,  że jest kompletnym zawodnikiem MMA i kolejno zwyciężał swoje walki -  pokonując między mistrza Europy IMMAF. Potknął się w trzecim pojedynku, uznając wyższość przeciwnika zaledwie jednym obaleniem. W walce o trzecie miejsce okazał się lepszy od mocnego zawodnika  z klubu Kotwica MMA Kraków.
 
W ten oto sposób panowie udowodnili,  że mamy na Podhalu bardzo mocną ekipę MMA, o której będzie jeszcze bardzo głośno.
Serdeczne podziękowania dla: Wypożyczalni Samochodów Bartłomiej Bukowski, Ubezpieczalnia Bartłomiej Bobrowski-Czarny Dunajec, Fitness Factory, Gorący Potok, Medical Clinic Podhale, Dziki Byk, Podhale Fit Catering, MCSiR, Miasto Nowy Targ, Fabryka Reklamy, Holy Studio, One Way Tatoo, hotel Bystra Białka.
 

Komentarze

reklama