13.06.2021 | Czytano: 4939

Klasa A: Zawrat umacnia się na czele (+ dwie galerie)

Komplet wyników! Spotkanie Zawratu Bukowina Tatrzańska z Dunajcem Ostrowsko rozpoczęło 30. kolejkę podhalańskiej A klasy. Byłaby ona ostatnia, gdyby nie dwie zaległe - 17 i 18, których rozegranie zaplanowano na drugą połowę czerwca.

Biali Biały Dunajec - Orawa Jabłonka 2:1 (0:0)
55 minuta samobojczy Orawa Krzysztof Andradiak
1:0 Andrasiak samobójczy 55
2:0 Skupień 73
2:1 Petk 92
Biali: Skupień W. - Karpiel M., Pańszczyk, Gąsior. Polak, Jamrozowicz, Łojas, Franosz W., Kliś, Łukaszczyk, Skupień D. (Rezerwowi: Franosz A., Franosz B., Karpiel J., Staszel, Tylka)
Orawa: Potaczek - Bełciak M., Joniak, Dworszczak, Andrasiak, Brząkała, Bełciak D., Smutek D., Sikora, Kasprzak, Pohribnyj (rezerwowi: Kapuściak, Petk, Smutek M., Cieluch, Jazowski)

Przełęcz Łopuszna - KS Zakopane 0:2 (0:1)
0:1 Gniadzik 32
0:2 Floryn z rzutu karnego 89
Przełęcz: Ambroż B. - Chowaniec J., Chowaniec B., Chowaniec W., Ambroż Ł., Łęczycki, Kamoń, Grzywnowicz, Kasprzak, Chowaniec P., Chowaniec K (rezerwowi: Wincek, Podgórny)
KS: Truchoń - Pawlik, Miśkowiec, Floryn, Cudzich, Stopka, Żelechowski, Palmrich, Bogdanowicz, Diaz, Gniadzik (rezerwowi: Piskorz, Borzęcki, Król)

Orkan Raba Wyżna - Lubań Tylmanowa 1:1 (0:1)
0:1 Kurnyta 10
1:1 Filipek Patryk 75
Orkan: Szklarz - Zając, Lenart, Świder, Gromczak (62 Skwarek), Gacek, Saleh, Warciak (45 Możdżeń R), Pałasz (58 Możdżeń Sz.), Filipek, Skawski
Lubań: Gołdyn H. - Pierzchała, Kozielec Ł., Lizoń, Kurnyta, Gołdyn S., Talarczyk, Hebda, Gołdyn G., Liga, Zep (rezerwowi: Babik, Noworolnik, Kozielec A, Zacher, Kwit)

Skalni Zaskale - Wierchy Lasek  3:2 (0:1)
0:1 Strug samobójcza 12
1:1 Truty 56
2:1 Strama 60
2:2 Gał 62
3:2 Łukaszczyk głową 76
Skalni: Jaróg - Józefczak, Strama, Łęczycki, Strug, Czajkowski, Gacek, Truty, Król, Łukaszczyk, Szeliga (rezerwowi: Cisoń, Rzadkosz, Borowicz, Gacek N., Gacek P., Bryja)
Wierchy: Nykaza - Duda, Krupa, Wielgus, Plewa, Gał, Chorążak, Bocheński, Trzoniec, Włodarczyk, Gał (rezerwowi: Duda, Plewa, Nykaza, Łabuda, Więcko)

12’ GOL 0:1 samobójcza Strug, po strzale Krupa Jan, Strug wbija piłkę do własnej bramki
23’ Łukaszczyk sam na sam, broni Nykaza
28’ Łukaszczyk po raz kolejny po podaniu od Czajkowskiego w sytuacji sam na sam, ponownie Nykaza górą
56’ GOL 1:1 Truty po zamieszaniu na 16 metrze i podaniu od Króla strzela z woleja
60’ GOL 2:1 Cudowny strzał w okienko Stramy
62’ GOL 2:2 Gał Bartłomiej zamyka akcje z lewego skrzydła po dobrym dograniu Wielgusa
76’ GOL 3:2 Łukaszczyk głową po wrzutce od Józefczaka

KS Lokomotiv Chabówka - GKS Łapsze Niżne 3:2 (1:2)
0:1 Sulir po karnym 10
0:2 Topór (Sulir) 23
1:2 Łukaszka 36
2:2 Czyszczoń 74
3:2 Borowski samobójczy 75
Lokomotiv: Wnękowicz - Florczyk, Czyszczoń P., Sumara, Rapacz Krzysztof, Łykaszka, Pyka Karol, Pyka Krystian, Ślaga, Macioł, Gwiżdż (rezerwowi: Sularz, Mrożek, Rapacz Kamil, Góra, Filas J., Łapsa, Czyszczoń R.)
GKS: Bryja M.  - Borowski, Sztuczka, Labuda, Waksmundzki, Bryja P., Kuruc, Babiarz, Topór A., Topór D, Sulir (rezerwowy: Chmiel)

Skawianin Skawa - Gorce Rdzawka 2:2 (1:1)
1:0 Bielarczyk B. 33
1:1 Zając 39
2:1 Borzęcki 53
2:2 Worwa 76
Skawianin: Ziobro - Chylą, Wójciak P., Miśkowiec; Kojs, Kadzik, Wójciak K., Stachura, Bielarczyk B., Bielarczyk P., Zawodniak (rezerwowi: Molus, Frost, Wójciak T., Borzęcki)
Gorce: Filas D. - Zając, Wójciak, Stolarczyk, Worwa, Filas M., Leśnika, Wójtowicz, Jasieniak, Jurzec, Zięba (rezerwowi: Piłat, Rapacz)

4' Fatalne wykonanie z rzutu wolnego K.Wójciaka
10' P. Jurzec otrzymuje podanie w polu karnym jednak uderza w boczna siatkę.
14' Próba długiego podania K. Wójciak do napastnika, obrońca nie trafia w piłkę lecz bramkarz Rdzawki czujnie na swojej pozycji.
18' P. Jurzec podaje nad obrońcami do P. Worwy na czystą pozycję, który miał przed sobą tylko bramkarza lecz nie trafia nawet w bramkę.
33’ GOL! 1:0 D. Kojs mocno z autu w pole karne do Z. Zawodniaka który zgrywa ja głową do B. Bielarczyka, a on pewnie mija bramkarza i umieszcza piłkę w siatce.
36' zamieszanie w polu karnym Skawianina, próba wybicia obrońcy, który niefortunie trafia przeciwnika w głowę, a piłkę efektem odbicia z lini bramkowej wybija D. Ziobro
36’ Goście wykonują rzut rożny, bramkarz Skawianina z trudem broni
39’ GOL! 1:1  P. Worwa z rzutu wolnego, D. Ziobro z problemami paruje piłke przed siebie z czego korzysta P. Zając, który pierwszy dopada do piłki i pewnym strzałem pakuję ją do siatki
52’ boisko opuszcza Zawodniak Zygmunt, wchodzi Patryk Borzęcki
53’ GOL! 2:1 Borzęcki został obsłużony podaniem od B. Bielarczyka, który sam na sam zdobywa bramkę 1 minute po wejściu.
57' Rzut wolny dla drużyny z Rdzawki. Strzał w światło bramki lecz zbyt lekki. Bramkarz pewnie łapie piłkę.
62' D. Leśniak między obrońcami  otrzymuje piłkę w polu karnym, próba lobowania bramkarza nie udana.
65' Zmiana w drużynie Skawianina,     A. Chyła opuszcza boisko, wchodzi D. Frost.
70' Frost faulowany przed polem karnym. Borzęcki z rzutu wolnego fatalnie wysoko nad bramką.
Żółtą kartkę za podważanie decyzji obejrzał T. Zięba
73' Bramka dla Rdzawki nie uznana. Zawodnik Gości zbyt wysoko podniósł nogę. Rzut wolny pośredni.
Za protesty żółta kartkę obejrzał M. Filas.
74' prostopadłe podanie do Worwy Kojs ratuje się faulem (żółta kartka)
76’ GOL! 2:2 Długie podanie za obrońców z czego korzysta Worwa, który strzałem głową pod poprzeczkę zdobywa bramkę wyrównującą.
78' K. Wójciak z rzutu wolnego mocno nad murem, bramkarz paruje piłke za linie bramkową.
Doliczone 3minuty do podstawowego czasu.
90+1' K. Wójciak strzela z 25m minimalnie obok słupka

Zawrat Bukowina Tatrzańska - Dunajec Ostrowsko 3:0 (3:0)
1:0 Ustupski 7
2:0 Stasik M. 26
3:0 Stasik M. 35
Zawrat: Wcisło - Zarycki, Cudzich; Kuchta J., Stasik J., Stasik M., Janczy, Rzadkosz Ł., Leniewicz, Ustupski, Grela (rezerwowi: Chowaniec, Rzadkosz D., Surmą, Papież, Budź, Gutt)
Dunajec: Gucwa - Karpierz, Olbrycht, Budź, Lutsenko, Ziętara, Wróbel, Krupa, Wszołek, Olech. Kamiński Ł.(rezerwowi: Weron, Baran, Kozieł, Sekuła, Wojczyk, Kamiński K., Abramek)

7’ GOL! 1:0 dla Zawratu. Podanie prostopadle Leniewicza do Greli. Napastnik Zawratu podaje obok bramkarza do Ustupskiego, który strzela do pustej bramki
13’ okazja Ostrowska. Strzał Wróbla z 25 metrów i fantastyczna interwencja Wcisły
26’ GOL! 2:0. Centrostrzał Michała Stasika i piłka wpada w długi róg
35’ GOL! 3:0 Wrzutka Greli do Stasika Michała, który z pierwszej trafia obok interweniującego bramkarza
46’ zmiana w Zawracie: Chowaniec za Ustupskiego
48’ zmiana w Ostrowsku: Kamiński K. za Lutsenko
60’ zmiana w Ostrowsku: Sekuła za Olecha
65’ zmiana w Zawracie: Rzadkosz Dawid za Rzadkosza Łukasza
70’ zmiana w Ostrowsku: Abramek za Zientarę
75’ zmiana w Zawracie: Papież za Grele.
85’ zmiana w Zawracie: Surma za Leniewicza

Zobacz tabelę A klasy po 29. kolejce

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale