07.06.2021 | Czytano: 1297

MW. Medale UKS „Gimpel”

W Tarnowie, na stadionie TOSiR, około 400 lekkoatletek i lekkoatletów rywalizowało o tytuły Mistrzów Województwa w kategoriach wiekowych U18 i U20.

Gościnnie wystąpili przedstawiciele trzech województw, dolnośląskiego, podkarpackiego i śląskiego. Mimo ciągłego opadu deszczu i zimna, uzyskano szereg wartościowych rezultatów.

Zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego, zdobyli, podobnie jak w ubiegłym roku, sześć medali, trzy złote (1), jeden srebrny (2) i dwa brązowe (3). Pięć medali przypadło juniorkom i juniorom U20, jeden sztafecie U18 - 4x400 mix. Ustanowili siedem życiowych rekordów.

Mistrzami Województwa zostali, Łukasz Domalik w skoku w dal – 5.97 (RŻ), Lukasz Sięka w pchnięciu kulą 6 kg- 11.51 (RŻ), Adam Kozik w biegu na 3000 metrów – 10:28.92 (RŻ).

Srebrny medal zdobył Maksymilian Gołyźniak w rzucie oszczepem 800 G, uzyskał rezultat 33.83m,  Brązowym medalistą został Szymon Wojdyła w biegu na 400 m przez płotki – 1:14.30. Drugi brązowy medal zdobyły zawodniczki i zawodnicy w sztafecie 4x400 m mix. Startowali w kolejności Inga Tworek, Karol Zahora, Oliwia Polak i Maciej Chorąży, uzyskali rezultat 4:18.39. Jest to pierwszy, w historii Szkoły i Klubu, rekord w tej konkurencji.

W finałach (do ósmego miejsca) wystąpili wszyscy zawodnicy UKS „Gimpel”: U20 - 4. Anna Klimowska (ZSE) w pchnięciu kulą 4 kg – 7.63 ( RŻ) i 4. w rzucie oszczepem 600 G – 22.57 (RŻ), 5. Maksymilian Gołyźniak w pchnięciu kulą 6 kG – 8.38 m; U18 - 5. Oliwia Polak na 100 m - 14.03 (w elim. 13.93), 4. Dawid Bydłoń na 1500 m – 5:45.49, 6. Karol Zahora na 200 m – 25.18; U16 (poza konkursem) - Amelia Polak uzyskała drugi rezultat wśród rówieśniczek – 32.14 (RŻ). W nawiasach życiowe rekordy.

Uzyskane rezultaty zaliczane są do Drużynowych Mistrzostw Polski U20, najwięcej punktów  przysporzyli Klubowi: Łukasz Sięka – 92, Łukasz Domalik – 80, Adam Kozik 78.