07.06.2021 | Czytano: 807

Letnie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego

Za nami najważniejsza pływacka impreza sezonu - Letnie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu, skąd 10,11 i 12-letni zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ przywieźli 21 medali!

Wytężona praca na treningach przyniosła wspaniały wyniki, na podium stawali:

Szymon Tokarski: złote medale na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym oraz srebrny na 200m stylem klasycznym

Aleksandra Węgrzyn: złoty medal na 200m stylem grzbietowym, srebrny medal 200m stylem dowolnym i brązowy na 200m stylem zmiennym

Alan Warzecha: srebrne medale na 50m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym oraz brąż na 50m stylem dowolnym

Julia Leśniakiewicz: brązowy medal na 100m stylem grzbietowym

Wiktoria Ruchała: brązowy medal na 50 m stylem dowolnym

Złoty medal zdobyłą sztafeta dziewcząt 10 lat 4 x 50m stylem dowolnym (L. Tolala, O. Świerczek, K. Barnaś, A. Wida),
a srebrne maedale sztafeta dziewcząt 11 lat 4 x 50m stylem dowolnym (W. Ruchała, M. Puźniak, J. Leśniakiewicz, A. Węgrzyn),
sztafeta chłopców 11 lat 4 x 50m stylem dowolnym (Sz. Tokarski, F. Leśnicki, A. Boroń, A. Warzecha),
sztafeta dziewcząt 10 lat 4 x 50m stylem zmiennym (L. Tolala, O. Świerczek, K. Barnaś, A. Wida),
sztafeta chłopców 11 lat 4 x 50m stylem zmiennym (Sz. Tokarski, F. Leśnicki, A. Boroń, A. Warzecha),
sztafeta dziewcząt 11 lat 4 x 100m stylem dowolnym (W. Ruchała, M. Puźniak, T. Trochimiuk, A. Węgrzyn)
Brązowy medal zdobyli chłopcy 11 lat w sztafetecie 4 x 100m stylem dowolnym (Sz. Tokarski, F. Leśnicki, J. Pastwa, R. Magiera)

Szymon Tokarski wygrał klasyfikację generalną 11-latków zdobywając 623 pkt FINA z dwóch najlepszych konkurencji.

Najlepsze rezultaty pozostałych zawodników:
Maja Puźniak - 4 miejsce na 50m stylem motylkowym
Kacper Para - 4 miejsce na 100m stylem klasycznym
Filip Gut - 4 miejsce na 50m stylem klasycznym
Lena Tolala - 5 miejsce na 50m stylem dowolnym
Franciszek Leśnicki - 5 miejsce na 50m stylem klasycznym
Hubert Gut - 5 miejsce na 100m stylem dowolnym
Oliwia świerczek - 6 miejsce na 50m stylem motylkowym
Iga Gąsior - 7 miejsce na 50m stylem grzbietowym
Rafał Magiera - 7 miejsce na 50m stylem motylkowym
Jeremi Pastwa - 7 miejsce na 50m stylem klasycznym
Tamara Trochimiuk - 8 miejsce na 200m stylem klasycznym
Adrianna Wida 9 miejsce na 50 m stylem grzbietowym
Adam Boroń -10 miejsce na 200m stylem dowolnym
Kinga Barnaś - 10 miejsce na 50m stylem grzbietowym
Maksymilian Watycha - 11 miejsce na 50m stylem dowolnym

Ponadto w klasyfikacji drużynowej drużyna 10-latków uplasowała sie na miejscu 2. a drużyna 11-latków na miejscu 3.

Gratulacje dla wszystkich zawodników repezentujących UKS Delfin Nowy Targ, gratulacje dla trenerów Bartosza Kaczmarka i Mariusza Lacha!

Organizatorzy dziękują Panu Michałowi Boroniowi z Auto-Servis Michał Boroń za wsparcie w organizacji wyjazdu.


https://swimart.pl/.../2021/okr/06_06_oswiecim/wyniki.pdf


mat. prasowe UKS Delfin Nowy Targ

Komentarze







reklama