05.06.2021 | Czytano: 5418

III liga. Gole przepięknej urody. Zubek kończy pracę (+ zdjęcia)

Rezerwy Cracovii – Podhale 5:1 – to wynik jesiennej ligowej potyczki. Dzisiaj przyszedł czas rewanżu.

Przed spotkaniem nie można było być optymistą. Podopieczni Marcina Zubka ostatni raz zaksięgowali komplet punktów 1 maja. Od tego momentu ponieśli trzy porażki i tyleż razy zremisowali. Inaczej ma się sprawa z krakowianami. Ci od 28 kwietnia nie przegrali -  odnieśli sześć zwycięstw,  dwa razy zremisowali i wydostali się ze strefy zagrożonej spadkiem.  Można powiedzieć, że są na fali.  Czy  Podhale zatrzyma ich zwycięski marsz?

Ten mecz w zasadzie jest o  prestiż i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, bo oba zespoły są w środku tabeli i nie grozi im ani awans, a tym bardziej spadek. „Pasy” nie ukrywały, że jadą do stolicy Podhala po komplet punktów. „Gramy o pełną pulę – chcemy zakończyć sezon  jak najwyżej” – można wyczytać na ich stronie internetowej. Takie samo hasło powinno obowiązywać w nowotarskim obozie.

No i została przerwana seria Cracovii.  Podhale żegna trenera Marcina Zubka (prowadzi zespół tylko do końca sezonu) zwycięstwem. Pierwsza połowa była wyrównana. Z obu stron były okazje. Najlepszą mieli goście, po składnej akcji piłka wylądowała na poprzeczce.  Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie. Najpierw Tonia popisał się przepięknym uderzeniem za pola karnego i piłka wylądowała w przeciwległym okienku. Potem Dynarek z „wapna” podwyższył prowadzenie. Piękna bramkę zdobył Wiśniewski trafiając w przeciwległy górny róg bramki. No i Nawrot bezpośrednio z rzutu rożnego.

6 - piłka centrowana na Nowickiego, ten jednak agresywnie spychany przez defensywę Podhala.
8 – Surmiak przedarł się lewym skrzydłem w pole karne; bramkarz odbił jego stzrał, a z dobitką nie zdążył Budinsky.
10 – Nawrot próbował z dystansu zaskoczyć bramkarza; piłka minęła bramkę.
12 – wolny w wykonaniu Serafina, piłka pofrunęła nad poprzeczką.
14 – Grzebieluch wprost w bramkarza.
17 – Stróźik z ostrego kąta; udana interwencja Matogi.
18 – odpowiedź Surmiaka, broni Sendorek.
27 – dwa błędy Jeziorskiego sprawiły, iż składną akcję przeprowadzili goście, zakończoną strzałem w… poprzeczkę.
31 – Budinsky uwolnił się w polu karnym od obrońcy, miał jednak ostry kąt i trafił w boczną siatkę.
35 – Surmiak wygrał pojedynek jeden na jeden, uderzył, bramkarz na posterunku.
47 GOL! 1:0 – bramka stadiony świata. Obrońca gości sprezentował mu futbolówkę, a ten uderzył zza pola karnego i zerwał pajęczynę z krakowskiej bramki.
55 – wolny w wykonaniu Wiśniewskiego. Miękkie zagranie w pole karne na drugi słupek, niewiele zabrakło do zamknięcia akcji.
59 – strzał Toni z 20 metrów minimalnie minął światło bramki.
64 GOL! 2:0 – karny dla Podhala i czerwona kartka dla Supryna. Jedenastkę pewnie wykonał Dynarek.
78 – wolny Nawrota, piłka z góry spadła na poprzeczkę.
80 – Tonia ostemplował poprzeczkę.
80 GOL! 2:1 – Wiśniewski z 13 metrów trafił w przeciwległy górny róg bramki.
82 GOL! 3:1  - Nawrot bezpośrednio z rzutu rożnego.
85 - daleko wypuszczony Bociek, szybszy przy piłce Matoga
89 – Palacz stanął przed szansą powiększenia prowadzenia, zatrzymał go bramkarz.

NKP Podhale Nowy Targ  - Cracovia II 3:1 (0:0)