30.05.2021 | Czytano: 3173

MŚ. Zaplanował ślub i wraca do domu

Potyczka Szwedów ze Słowakami wysunęła się na pierwszy plan dzisiejszego dnia ryskiego czempionatu.

Trzy Korony mają najgorszy start w mistrzostwach świata w ostatnich 60 latach. Nie poradzili sobie w kluczowym meczu z Czechami i są u progu najgorszej pozycji w historii. Na swoim koncie przed tym meczem mieli tylko sześć punktów. Po początkowych przegranych z Danią 3:4 i Białorusią 0:1 udało im się pokonać Szwajcarię 7:0 i… Nastąpił pojedynek z Czechami. Szwecja wygrywała 2:0 po dwóch tercjach, ale w ostatnich dwudziestu minut nie dała rady, straciła cztery gole i została bez punktu. Nadszedł „przymus” z Wielką Brytanię i udało im się wygrać 4: 1.

Oprócz pojedynku ze Słowacją czeka na nich także Rosja. Zatem matematyka była dla nich jasna. Jeśli przegrają ze Słowacją, szansa na ćwierćfinał pozostanie tylko w płaszczyźnie cudu. Po tchórzliwie ważnym meczu z Czechami mieli nóż na szyi. Jeśli Słowacy ich pokonają, ich szanse na awans do ćwierćfinału będą bliskie zeru. Wręcz przeciwnie, jeśli podopieczni Craiga Ramsaya zdobędą choćby punkt, zapewnią sobie awans i przybliżą Szwedów do najgorszego mistrzostwa w historii. Więcej pomogą Czechom, którzy zagrają jeszcze z Danią i Słowacją.

Szwecja żyje!

Spodziewano się wyrównanego meczu i taki był. Do ostatniej sekundy trzymał widzów w niepewności.  Szwedzi radzą sobie coraz lepiej, ale Słowacja gra aktywny hokej i nie chciała  sprzedać tanio skóry.  Chciała poprawić  niekorzystny dla siebie  bilans wzajemnych spotkań w ostatnich czempionatach. Nasi południowi ostatnią wygraną zanotowali 2006 roku.  Od tego czasu przegrali cztery mecze i zdobyli tylko jeden punkt, chociaż wszystkie mecze były dość wyrównane. ten też, ale również przegrany. prowadzili 1:0, długo było 1:1. Trzy Korony wykorzystali liczebna przewagę w 52 minucie i nawet  w ostatniej minucie grając w czwórkę przeciwko szóstce rywali nie oddali zwycięstwa.

Zaplanował ślub i wraca do domu

Słowacki napastnik Pavol Skalicky ze Szwedami rozegrał ostatni mecz na MŚ w Rydze.  Z powodów rodzinnych w poniedziałek wraca do domu  i nie wróci do Rygi. Informuje  o tym oficjalna strona internetowa Związku Słowackiego. Skalicky, były napastnik Mladej Boleslav, najwyraźniej zaplanował ślub.

Cztery sekundy przed końcem dogrywki

Ważne spotkanie rozegrali Łotysze, za którymi zatrzasnęły się drzwi do ćwierćfinału po nieudanym meczu z Norwegami, ale porażka Niemiec dała im jeszcze nadzieje. Musieli pokonać obrońców mistrzowskiego tytułu. Zostawili serce na lodzie, po 60 minutach zremisowali 2:2, ale 4 sekundy przed końcem dogrywki Finowie zdobyli zwycięskiego gola.

Zacharow obwinia zawodników, podobnie jak w 2005 roku

Białoruś zmierzyła się ze Szwajcarią. Białorusini po trzech porażkach doznała kolejną. Została zmiażdżona przez Szwajcarów. W Mińsku wrze. Eksperci w kanale Białoruś5TV ostro wypowiadają się o występach swojej reprezentacji.  Zaś trener Michaił Zacharow nie pozostawił suchej nitki na swoich graczach, za wszystko obwinia jednak  zawodników.

Podobnie było  w 2005 roku – porównuje wypowiedzi szkoleniowca pressball.by. Wypowiedzi byłego zawodnika Podhala są jak kopia, z tą różnicą, że wymienia inne nazwiska.   Mówiąc o braku profesjonalizmu u jego podopiecznych i  nie rozumie braku ich  zaangażowania.

„Nasi liderzy, którzy grają w KHL, powinni byli grać aktywniej przeciwko Brytyjczykom. Niestety nie stali się liderami. Nie możemy zastąpić tych zawodników hokeistami z mistrzostw Białorusi. Chociaż przedstawiciele ekstraligi również ponieśli klęskę. Brakuje im umiejętności walki i walki w każdej grze bez wyjątku” - pressball.by przytacza wypowiedź szkoleniowca.

Szwajcaria zrobiła kolejny ważny krok do  ćwierćfinału. Przed meczem z Białorusią wiedziała, że w pozostałych dwóch pojedynkach musi zdobyć co najmniej cztery punkty. A zdobyli już trzy z czterech punktów.

Kanada odżyła

Włosi zagrali z Kanadą i wciąż czekają na pierwszy punkt.  Kanadyjczycy po złym starcie i wciąż mogą myśleć o awansie  i dzisiaj – można rzec – rozegrali sparing. Rozbili swoich rywali 7:1. Mimo wysokiego zwycięstwa Kanada nie ma w rękach awansu do ćwierćfinału, wciąż musi liczyć na wahania rywali, a zwłaszcza na wtorkowy sukces z Finlandią.

Grupa A
Piątek, 21.05.  Rosyjski Komitet Olimpijski (RKO) – Czechy 3:2, Białoruś – Słowacja 2:5.
Sobota, 22.05. Dania – Szwecja 4:3, Wielka Brytania – RKO 1:7, Czechy – Szwajcaria 2:5
Niedziela, 23.05: W. Brytania – Słowacja 1:2, Szwecja – Białoruś 0:1, Dania – Szwajcaria 0:1.
Poniedziałek, 24.05. Słowacja – RKO 3:1. Czechy – Białoruś 3:2 po dogrywce
Wtorek, 25.05. W. Brytania – Dania 2:3 po dogrywce. Szwajcaria – Szwecja 0:7.
Środa, 26.05. RKO – Dania 3:0, Białoruś – W. Brytania 3:4
Czwartek, 27.05. Szwajcaria – Słowacja 8:1, Szwecja – Czechy 2:4
Piątek, 28.05. Szwecja – W. Brytania 4:1, Dania – Białoruś 5:2.
Sobota, 29.05. Czechy – W. Brytania 6:1, Szwajcaria – RKO 1:4, Słowacja – Dania 2:0.

Grupa B
Piątek, 21.05. Niemcy – Włochy 9:4, Kanada – Łotwa 0:2.
Sobota, 22.05. Norwegia – Niemcy 1:5, Finlandia – USA 2:1, Łotwa – Kazachstan 2:3 po karnych.
Niedziela, 23.05. Norwegia – Włochy 4:1, Kazachstan – Finlandia 2:1 po karnych, Kanada – USA 1:5
Poniedziałek, 24.05. Łotwa – Włochy 3:0, Niemcy – Kanada 3:1
Wtorek, 25.05. USA- Kazachstan 3:0, Finlandia – Norwegia 5:2.
Środa, 26.05. Kazachstan – Niemcy 3:2, Kanada – Norwegia 4:2
Czwartek, 27.05. USA – Łotwa 4:2, Finlandia – Włochy 3:0.
Piątek, 28.05. Kazachstan – Kanada 2:4, Łotwa – Norwegia 3:4 po karnych
Sobota, 29.05. Włochy – Kazachstan 3:11, Norwegia – USA 1:2, Niemcy – Finlandia 1:2.

foto pressball.by ( na zdjęciu Michaił Zacharow)