02.05.2021 | Czytano: 4905

V liga: Pewni faworyci (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA Mimo, iż nasze zespoły przystępowały dziś do spotkań w roli gości, nie przeszkodziło im to w pełnej dominacji. Zarówno Szaflary jak i Jarmuta wysoko wygrywają swoje pojedynki.

Czarni Czarny Dunajec – Wiatr Ludźmierz 3:3 (1:0)
1:0 Wesołowski (Szwajnos) 43
2:0 Szwajnos 47 z karnego
2:1 Słowakiewicz (B. Siuta) 54
3:1 Pająk 58
3:2 Chowaniec (Zubek) 77
3:3 Siaśkiewicz (Słowakiewicz) 90
Czarni: Gogola – Pachabut, Kucharski, Wiśniewski, Strączek (72 Marusarz), Raksa (79 Żuchowski), Cikowski, Michniak (62 Sz. Bukowski), Szwajnos, Wesołowski, Pająk
Wiatr: Antolak – Strama (75 Górz), Zubek, Luberda, Stopiak (46 Panek), Siaśkiewicz, Chrobak, Chowaniec, Ślusarek, B, Siuta (62 Mularek), W. Siuta (50 Słowakiewicz)

Kolejny raz beniaminek wracał z dalekiej podróży i w ostatnich akcjach wyszarpał punkt. Napastnicy Czarnych imponują formą od początku tej rundy i ponownie wpisywali się na listę strzelców. Prowadzenie 3:1 nie wystarczyło jednak by wyjść zwycięsko ze starcia z Wiatrem.

14 – B. Siuta dogrywa z narożnika. W zamieszaniu podbramkowym W. Siuta efektownie z przewrotki stepluje słupek.
17 – Pająk z prawej flanki wykłada na linię szesnastki do Wesołowskiego. Uderzenie z trudem wybija sprzed bramki W. Siuta.
28 – W. Siuta uderza z wolnego tuż za szesnastką. Ładny strzał ale już drugi raz w tym spotkaniu gracz Wiatru trafia w słupek.
36 – Dwójkowa akcja Siaśkiewicz – Ślusarek. Ten drugi stanął oko w oko z Gogolą i musiał uznać wyższość golkipera Czarnych.
43 – GOL 1:0! Szwajnos zainicjował akcję skrzydłem. Dogranie wzdłuż pola karnego z najbliższej odległości zamyka Wesołowski.
47 – GOL 2:0! Faulowany w polu karnym Pająk. Z jedenastki pewnie trafia Szwajnos.
53 – Siaśkiewicz z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką.
54 – GOL 2:1! B. Siuta podaje kontrującą piłkę na szesnastkę z lewego sektora. Po strzale Siaśkiewicza futbolówka odbija się od obrońcy i myli Gogolę.
58 – GOL 3:1! Fantastyczny popis umiejętności w wykonaniu Pająka. Dwóch obrońców miniętych i Antolak pokonany z 5 metrów.
65 – Wesołowski z linii pola karnego uderzył po rogu. Fenomenalnie tym razem broni Antolak.
77 – GOL 3:2! Dośrodkowanie Zubka uderzeniem pod poprzeczkę zamyka Chowaniec. Wiatr nie odpuszcza i łapie ponownie kontakt.
80 – Goście idą za ciosem. Tym razem po akcji Chowańca ze Słowakiewiczem kapitalnie w sytuacji sam na sam broni Gogola.
90 – GOL 3:3! Słowakiewicz podciągnął z piłką kilkanaście metrów lewym skrzydłem. Zgranie do Siaśkiewicza i uderzenie z szesnastki wpada po krótkim rogu.

Granit Czarna Góra – Huragan Waksmund 1:7 (0:4)
1:7 Kolasa 90
Granit: Łukaszczyk – Dzierżęga, K. Kiernoziak (70 P. Szyszka), Milon, Sz. Kiernoziak, Kalata, Waksmański, M. Sarna, Krystian Sarna, Matoniak (73 S. Szyszka), Bigos (80 Rusnak)
Huragan: Byrnas – B. Mroszczak, Mlak, Grzechynka, Jurzec (65 J. Mroszczak), Mozdyniewicz (67 J. Waksmundzki), Kamiński, Mucha (67 Cieliński), Zagata, Urban, Kolasa

Wiatr szalał w Czarnej Górze i zdecydowanie nie sprzyjał gospodarzom w pierwszej połowie. Huragan wykorzystał perfekcyjnie stworzone okazje i po zespołowych atakach rozbił przeciwnika już podczas pierwszych 45 minut. Pogrom na Granicie osłodziła bramka Szymona Kiernoziaka, jednak trzecia z rzędu porażka jest kontynuacją fatalnej serii zespołu z Czarnej Góry.

8 – Bigos przestrzelił w idealnej sytuacji obok lewego słupka.
9 – Urban zgarnia futbolówkę z prawej strony pola karnego, jego strzał z dość ostrego kąta na korner paruje Łukaszczyk.
13 – GOL 0:1! Trójkowa akcja napadu Huraganu. Urban z lewej strony na środek do Kolasy, ten wykłada idealnie do Zagaty i uderzenie po dalszym słupku wpada do sieci.
17 – GOL 0:2! Przechwyt Mozdyniewicza i od razu dalekie podanie zaadresowane do Urbana. Napastnik mógł sam kończyć akcję ale wyłożył do lepiej ustawionego Kolasy.
23 – GOL 0:3! Kolasa wrzuca z rzutu wolnego. W zamieszaniu Mlak musnął futbolówkę i skierował ją obok Łukaszczyka.
36 – GOL 0:4! Mlak kapitalnie zagrywa z własnej połowy do Zagaty. Kolejne sam na sam rozegrane zespołowo, odegranie do środka i B. Mroszczak uderza z metra do pustej bramki.
43 – Byrnas kapitalnie broni nogami w sytuacji sam na sam z Krystianem Sarną.
53 – Urban z łatwością przebił się lewą stroną pola karnego, uderzenie z kilku metrów stopuje Łukaszczyk.
77 – GOL 0:5! Kolejny raz Urban inicjuje akcję bamkową. Zagranie do Celińskiego, ten do Kolasy i snajper Huraganu nie pomylił się.
79 – GOL 0:6! Kolasa zabawił się z obrońcą po czym uderzył lewą nogą obok prawego słupka.
88 – GOL 1:6! Sz. Kiernoziak uderza po podaniu Kalaty. Obrona rozklepana i mamy bramkę honorową.
90 – GOL 1:7! Indywidualnie prawą stroną ruszył Kolasa. Ograł obrońce i huknął perfekcyjnie po sługim rogu.

Babia Góra Lipnica Wielka – Zalesianka Zalesie 2:2 (1:0)
1:0 T. Lach (Krugiołka) 14
1:1 Kurzeja (Augustyn) 53 po wolnym
1:2 Koszut 65
2:2 Antosiak 75
Babia Góra: Kobroń – P. Lach (62 Bielański), Basisty, G. Skoczyk, Stopiak, Konieczny (68 Haberny), Antosiak, Szymusiak, Stopka, T. Lach, Krugiołka
Zalesianka: Rejentowicz – Hajduk, P. Gancarczyk, Opoka, Koszut, Sukiennik, R. Gancarczyk, S. Pietrzak, Kurzeja, Augustyn, K. Pietrzak

Wymiana ciosów zakończyła się podziałem punktów. Obie ekipy miały lepsze i gorsze fragmenty w tym spotkaniu i chyba można mówić o sprawiedliwym wyniku. Lipniczanie tym samym zdobywają pierwsze oczko w rundzie wiosennej.

14 – GOL 1:0! Krugiołka wykłada kontrującą piłkę za pole karne. T. Lach z 20 metrów uderza perfekcyjnie po długim rogu.
53 – GOL 1:1! Rzut wolny z lewej strony wykonuje Augustyn. Dogranie w pole karne zagarnia Kurzeja i z dziesięciu metrów trafia po długim rogu.
65 – GOL 1:2! Długa piłka od obrony do Koszuta. Rajd gracza przyjezdnych zwieńczony dokładnym strzałem.
75 – GOL 2:2! Antosiak urywa się prawą stroną, dośrodkowanie skrzydłowego zamieniło się na strzał i wpadło za kołnierz bramkarza.\

Wierchy Pasierbiec – Jordan Jordanów 2:0 (0:0)
1:0 Smoter 53
2:0 J. Szewczyk 88 z karnego
Wierchy: Wojtas – Pajor, Wnęk, Gąsiorek, Lasek (55 Dominik Papież), A. Wąsowicz (55 J. Szewczyk), E. Wąsowicz, Twaróg (55 W. Szewczyk), Dawid Papież (55 Mucha), Król, Smoter (88 Donat Papież)
Jordan: Teper – Drozd (73 Łaczek), Ryś, Radoń, Żądło (80 Proszek), Hanusiak, Tyrpa, Jochymek, T. Rapta, Pająk (23 Rączka (85 Kołodziejczyk)), Brzana

Pierwsza połowa w zasadzie bez godnych odnotowania sytuacji. Dużo walki i chaotycznej gry w środku pola. Po przerwie gospodarze wykorzystali jeden błąd rywala i uzyskali prowadzenie. Wynik ustalili w końcowych minutach po rzucie karnym.

53 – GOL 1:0 Uderzenie po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego. Teper paruje przed siebie, a Smoter dobija idealnie między obrońcami, a bramkarzem.
88 – GOL 2:0 Rzut karny po faulu Kołodziejczyka. J. Szewczyk mimo interwencji golkipera szczęśliwie trafia do sieci.

Turbacz Mszana Dolna – LKS Szaflary 1:4 (0:1)
0:1 F. Kamiński 44 z karnego
0:2 F. Kamiński (R. Gawron) 50
0:3 F. Kamiński 82 z wolnego
1:3 Wacławik 87 z karnego
1:4 Hreśka (Lubelski) 89 głową po rożnym
Turbacz: Maciej Kordeczka – Potaczek, Szynalik, Kocik, Kubowicz(70 Barda), Flig (48 Mackiewicz), Michał Kordeczka (72 Mucha), Tarasek (55 Dawiec), Dziadkowiec, Wacławik, Gniecki (84 Łabuz)
Szaflary: R. Gawron – Hreśka, Jarkiewicz, Rzepka, Jędrol (56 Hyrc), Marek (68 Haręza), Kasperek, K. Kantor (74 Majerczak), Lubelski, F. Kamiński, Truty

Turbacz wrócił na własny zmodernizowany obiekt, ale nie będzie wspominał dobrze tego spotkania. Szaflarzanie byli zdecydowanym faworytem, choć to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie podczas pierwszych 45 minut. Do sporego wysiłku zmuszany był Rafał Gawron, a raz przyjezdnych uratowała poprzeczka. Niewykorzystane szanse zemściły się jednak na Turbaczu i do przerwy po rzucie karnym goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie kolejne dwa trafienia dołożył Florian Kamiński i w zasadzie było już po meczu. W samej końcówce Turbacz zdobył honorowego gola, ale to Szaflary zadały ostatni cios po sprytnie rozegranym rzucie rożnym.

5 – Rzepka huknął bezpośrednio z wolnego z okolicy 30 metra. Golkiper z trudem przerzuca piłkę nad poprzeczką.
18 – Tym razem wolny z drugiej strony boiska. Gniecki przymierzył ale uderzył minimalnie nad poprzeczką.
20 – Po błędzie obrony Gniecki miał dobrą pozycję. Strzał widowiskowo przerzuca nad bramką Gawron.
21 – Rzut rożny Turbacza. Piłka rzucona na dalszy słupek, a strzał głową ląduje na górnym pręcie bramki.
42 – Marek zablokowany w ostatniej chwili na ósmym metrze, dobitka F. Kamińskiego również trafia w ofiarnie interweniującego obrońcę.
44 – GOL 0:1! Lubelski faulowany w narożniku pola karnego. F. Kamiński uderza mocno z jedenastki i pokonuje Kordeczkę.
50 – GOL 0:2! Długie podanie na F. Kamińskiego posyła R. Gawron. Napastnik Szaflar perfekcyjnie przyjął i uderzył celnie przy prawym słupku.
75 – Dziadkowiec ogląda drugą żółtą kartkę po faulu na F. Kamińskim. Turbacz kończy w osłabieniu.
82 – GOL 0:3! F. Kamiński płasko, mocno, idealnie tuż obok muru z rzutu wolnego. Bramkarz nawet nie drgnął, piłka przy słupku ląduje w sieci.
84 – Potaczek ogląda żółtą kartkę za faul, a za moment długą za komentarz pod adresem sędziego. Gospodarze już w dziewiątkę na murawie.
87 – GOL 1:3! W polu karnym faulowany Dawiec. Wacławik odważną wcinką z jedenastki pokonuje R. Gawrona.
89 – GOL 1:4! Lubelski z narożnika rzuca na krótki słupek. Hreśka ubiega obrońce i z najbliższej odległości trafia obok Kordeczki.

AKS Ujanowice – Jarmuta Szczawnica 3:5 (1:2)
Bramki dla Jarmuty: Wiercioch (Pietrzak) 32, Wiercioch 43, Weber (Pietrzak) 52, Pietrzak 55, Weber (Kuziel) 62
Jarmuta: Olchawa – Bobak, Drożdż (70 Hryc), Barnaś, Janc (70 Jurek), Boczoń, Pietrzak, Weber, Kuziel n(83 Latawiec), Michałczak, Wiercioch (80 Pichniarczyk)

Kolejny raz lider zafundował kibicom emocje i grad goli. Jarmuta prowadziła już dwiema bramkami, ale pod sam koniec pierwszej i na samym początku drugiej połowy dała się pokonać i mieliśmy remis. Wtedy nastąpiło przebudzenie ciężkiej artylerii. Szczawniczanie kolejnymi trzema ciosami znokautowali rywala i nie zostawili nadziei gospodarzom na choćby punkt.

32 - GOL 0:1! Pietrzak dogrywa z prawej flanki w pole karne. Wiercioch nabiega na bliższy słupek i pakuje piłkę obok bramkarza.
43 - GOL 0:2! Główkuje Kuziel, piłka odbija się od poprzeczki, a Wiercioch skutecznie dobija.
45 - GOL 1:2! Rzut rożny dla gospodarzy. Mocno bita piłka trafia idealnie na głowę gracza Ujanowic i mamy kontaktowe trafienie.
46 - GOL 2:2! Ładna akcja gospodarzy, strzał napastnika ląduje w sieci.
52 - GOL 2:3! Koronkowa akcja Jarmuty. W finalnej fazie Pietrzak dogrywa, a na listę strzelców wpisuje się Weber.
55 - GOL 2:4! Pietrzak popisuje się kapitalnym uderzeniem. Futbolówka z narożnika pola karnego ląduje w przeciwległym rogu bramki.
62 - GOL 2:5! Kolejny gol dla Jarmuty, Z podania Kuziela formalności dopełnia Weber
86 - GOL 3:5! Kiks obrońcy, prezent wykorzystuje napastnik Ujanowic i strzela ostatnią bramkę w meczu.