29.04.2021 | Czytano: 3309

Pierwsze kontraktowe ruchy

Adrian Gajor i Fabian Kapica są już do dyspozycji trenera Andrieja Gusowa. Wczoraj wieczorem złożyli podpisy po kontraktami. 
Fabian Kapica już w poprzednim sezonie zadebiutował w drużynie Białorusina. Był jednym z liderów zespołu Jacka Szopińskiego podczas finałów mistrzostw Polski juniorów. Związał się z zespołem na dwa lata. To jakby spełnienie słów, które padły podczas konferencji prasowej o długoterminowych kontraktach.
 
Adrian Gajor to nie jest postać anonimowa. Już w poprzednim sezonie reprezentował barwy „Szarotek”. Dołączył do zespołu z Cracovii. Na kolejne dwa lata związał się z Podhalem.
 
Wczoraj wczesnym rankiem doszło do spotkania Andrieja Gusowa z Jackiem Szopińskim. Ten ostatni miał rekomendować graczy do pierwszego zespołu.  Do Szymona Klimowskiego, który już w minionym sezonie był w pierwszym zespole, a który był podporą drużyny występującej w MHL i juniorach, dołączył Oskar Polak. Obaj są bramkarzami. Z obrońców szansę dostali: Dominik Szlembarski, Daniel Nykaza, Jakub Żurawski i Krystian Wikar oraz napastnicy: Jakub i Kacper Malasińscy. Łukasz Długopolski, Jakub Michalski, Błażej Plewa i Kacper Worwa.
 
- Zapewne początkowo będą trenować z ograniczonym zakresie, bo jeszcze się uczą. Być może trenować będą hybrydowo ze mną i Andriejem. To jest jeszcze do ustalenia. Od sierpnia już zaczną walczyć o miejsce w drużyny – powiedział Jacek Szopiński.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama