04.02.2010 | Czytano: 1539

Dwa razy Biskup

W Tomaszowie Lubelskim, odbył się Puchar Roztocza, a zarazem zawody Pucharu Polski w biegach narciarskich. Dla juniorów były to eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Śląsk 2010”. W pierwszym dniu rywalizowano „klasykiem”, nazajutrz stylem dowolnym. Powody do zadowolenia mogą mieć kibice Podhala, gdyż ich przedstawiciele w męskich konkurencjach nadawali ton rywalizacji.

W biegu seniorów na 10 km triumfował Wojciech Biskup z AZS AWF Zakopane, który był szybszy o 37 sekund od Andrzeja Leśnika z Porońca Poronin. Na szóstym miejscu bieg ukończył Dawid Szeliga (Obidowiec Obidowa).
Na tym samym dystansie rywalizowali juniorzy A, pierwsza trójka Andrzej Nędza Kubiniec (Regle Kościelisko), Artur Bobrecki (Halicz Ustrzyki Dolne) i Andrzej Kobylański (AZS Zakopane) miała czasy gorsze tylko od triumfatora seniorskich. Różnica między pierwszym a drugim zawodnikiem wyniosła zaledwie 2 sekundy.
Juniorzy B rywalizowali na dystansie 5 km. Dwa miejsca na „pudle” zajęli poroninianie. Triumfował Patryk Chudoba, a trzeci był Tomasz Ponicki, który 15 sekund stracił do kolegi klubowego. Drugie miejsce przegrał 2 sekundami. Na wysokim czwartym miejscu uplasował się Artur Rapacz, reprezentant nowotarskich Gorców.
Dawid Piszczór (Obidowiec Obidowa) zajął drugie miejsce w juniorach C. 15 sekund był wolniejszy od zwycięzcy Dawida Brila z Jedlicz.
Danielowi Dudzie (Obidowiec) zabrakło 18 sekund, by stanąć na „pudle”. Był czwarty w juniorach D.
W drugim dniu rywalizowano stylem dowolnym. Niewiele się zmieniło na czołowych miejscach. Ci sami zawodnicy nadawali ton rywalizacji. W seniorach bezkonkurencyjny był Biskup. Na dystansie 15 km był szybszy o 25 sekund od Leśnika.
Sukces z „klasyka” powtórzył junior A Nędza Kubiniec, który drugiego na mecie wyprzedził o 39 sekund. To już co najmniej różnica klasy. Rywale znaleźli wymówkę, starą jak biegi narciarskie – „nie trafiliśmy ze smarowaniem”. Szósty czas dnia miał Krystian Kobylański (AZS Zakopane), a siódmy Jan Antolec z Porońca Poronin.
W tej samej kategorii, ale wśród dziewcząt na trzecim miejscu ukończyła bieg Sylwia Górnik (AZS Zakopane). Straciła do zwyciężczyni 3 minut i 18 sekund. Pierwszą szóstkę zamknęła Klaudia Duda (Obidowiec).
Juniorzy B mieli do pokonania dystans 10 km i najszybciej go pokonał poroninian Tomasz Ponicki, który o 15 sekund wyprzedził kolegę z ławy szkolnej Konrada Motora z UKS Regle Kościelisko. Tuż za podium, ze stratą 50 sekund, znalazł się Patryk Chudoba z Porońca.
Bieg dziewcząt rozegrano na dystansie 7,5 km, Z dużą przewagą wygrała go Patrycja Wąchała z LKS Witów Mszana Górna, trzecia
była Klaudia Gąsienica z UKS Regle Kościelisko, która starcia minutę i 41 sekund do zwyciężczyni.
Dawidowi Piszczórowi (Obidoweic) zabrakło 10 sekund, by stanąć na najwyższym stopniu podium w kategorii junior C. Wolniejszy był od Dawida Brila (Jedlicze), ale szybszy od Wojciecha Suchwałko (Czorsztyński Ski).