22.03.2021 | Czytano: 3208

"Szarotki" najlepsze w Polsce! (+zdjęcia)

19 zwycięstw w 20 meczach - to najlepsze podsumowanie fantastycznego sezonu Żaków Starszych MMKS Podhale Nowy Targ, którzy triumfowali podczas turnieju finałowego jaki odbył się w miniony weekend.

Drużyna zmierzyła się z najbardziej wymagającymi rywalami, jednak pozostała w pędzie jakim zachwycała w minionym cyklu i zwyciężyła oba starcia. To finalnie dało zespołowi prowadzonemu przez Marcela Skokana złoto! W rozgrywkach finałowych poza Podhalem, które awansowało jako zwycięzca ligii MOZHL, wzięły udział także pierwsze drużyny z pozostałych lig, czyli ŁKH ŁÓDŹ z KPOZHL i JKH GKS Jastrzębie Zdrój z ŚZHL. Faworytem turnieju finałowego było bez wątpienia Jastrzębie, które mogło pochwalić się 62 punktami po sezonie zasadniczym i aż 324 zdobytymi bramkami

W pierwszym meczu turnieju ŁKH Łódź zagrała z Jastrzębiem. JKH GKS potwierdziło swoją świetną dyspozycję i wygrało 10:2. Kolejnym zespołem na ich drodze było Podhale, z którym do spotkania na lodzie doszło w sobotę 20 marca. Starcie to rozpoczęło Podhale. Bramka Marcina Sroki padła w 2 minucie, ale od 9" krążek przejęli gospodarze. Przejęli i to skutecznie, bo w przeciągu 3 minut zdobyli dwie bramki, przez co tercję pierwszą zamknęliśmy wynikiem 2:1. Przerwa sporo wniosła i do tercji drugiej "Szarotki" wjechały zdecydowanie bardziej skoncentrowane i skupione na odniesieniu sukcesu. W 22" Filip Kopytko otworzył worek z bramkami. Po jego trafieniu w akcji mieliśmy Patryka Zubka, a później dwukrotnie Marcina Srokę. Rywale odpowiedzieli w tym czasie dwukrotnie, przez co trzecia tercja rozpoczynała się wynikiem 4:5. Taki rezultat oznaczał zaciętą batalię w ostatniej fazie. I tak też było, jednak od 47" to Podhale przypuściło skuteczny atak. Patryk Zubek, Igor Antolak i Jan Błach stworzyli akcję w przewadze, którą Błach zamienił na trafienie. w 51" minucie wykazał się Filip Kopyto, a ostatnią zdobycz ustrzelił Igor Antolak po akcji z Zubkiem. Rywale zakończyli tę tercję z 0 na koncie, co dało finalnie 4:8 (2:1, 2:4, 0:3) i zwycięstwo Podhala!

Na drodze do chwały "Szarotki" musiały jeszcze stawić czoła drużynie ŁKH Łódź. Doszło do niego w niedzielne przedpołudnie. Niesione przez szereg zwycięstw w całym sezonie Podhale, przystąpiło do spotkania skoncentrowane i pewne siebie. Mecz ten przyjął zupełnie inny charakter niż spotkanie z Jastrzębiem. Krążek zmieniał właścicieli jednak o trafieniach nie było mowy. W całym starciu było za to dużo kar. Tercja pierwsza to 0:0. Dopiero w drugiej krążek zaczął wpadać do bramki. W 27" posłał go Patryk Zubek, w 32" Filip Kopytko, w 35" Marcin Sroka i w 38" ponownie Zubek. Trafiali gracze Podhala, a Łódź nie stworzyła skutecznej kontry i tercja ta przyniosła 4:0. Mimo starań rywali tercja trzecia nie była dla nich łaskawa. Zero celnych trafień utrzymało wynik 4:0 i Podhale zwyciężyło w turnieju finałowym i zdobyło Mistrzostwo Polski!

Droga MMKS Podhala Nowy Targ do zasłużonego złota była wymagająca, ale dzięki dobremu przygotowaniu zawodników, skutecznej pracy kadry trenerskiej, kierowników, motywacji i osobistym podejściu do zmagań przez każdego zawodnika, a także zaangażowanym rodzicom, drużyna Żaka Starszego z Nowego Targu, nie miała w tym sezonie sobie równych.

Cykl zmagań 2020-2021 przyniósł łącznie 20 spotkań, z czego aż 19 padło łupem "Szarotek", a 5 zakończyło się dwucyfrowym zwycięstwem.
Za nami więc fantastyczny sezon i ogromne powody do dumy. Trud nie poszedł na marne i to nasza młodzież jest najlepsza w kraju! To czego nie udało się zrobić w tym roku seniorom, udało się tym młodym ludziom, co pozytywnie nastraja przed kolejnymi sezonami. Tak więc HEJ, HEJ PODHALE! -