19.03.2021 | Czytano: 1062

II liga. Zaksięgowali dwa punkty

Kolejne dwa punkty mogą dopisać sobie do ligowej tabeli tenisiści stołowi KS Gorce, pokonując na wyjeździe myślenickie Zarabie.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych. Po grach singlowych prowadzili 3:1, po wygranych Klaga, Mozdynieiwcza i Czyszczonia. Pokonany od stołu odszedł Kowalczyk, który po dłuższej przerwie powrócił do rywalizacji.   Deble zakończyły się remisowo. Klag z Mozdyniewiczem ograli parę myślenicką, natomiast Czyszczoń z Kowalczykiem  musieli uznać wyższość. W drugim rzucie gier singlowych zdobycz punktowa ułożyła się tak samo jak w pierwszych grach.  Wisienką na torcie był pojedynek trenera Tomasza Kowalczyka ze swoim wychowankiem Damianem Magulskim,  reprezentującym aktualnie barwy Zarabia. Magulski wygrał pierwsze dwa sety, lecz Kowalczyk zdołał doprowadzić do remisu. W piątym secie górą okazał się Damian,  który zachował więcej zimnej krwi i wygrał 11:7.

Gorce po dziesięciu  kolejkach zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 11 pkt.

UKS Zarabie Myślenice – KS Gorce Nowy Targ 3:7
Zarabie: Dominik Zakrzyński (1,5 pkt), Damian Magulski (1), Adam Gdula (0,5), Piotr Światłoń
Gorce: Tomasz Klag (2,5 pkt), Marek Mozdyniewicz (2,5), Jakub Czyszczoń (2), Tomasz Kowalczyk