16.03.2021 | Czytano: 1646

Sześć medali (+zdjęcia)

W Krakowie odbyły się 89 Mistrzostwa Małopolski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym.

W turnieju uczestniczyć mogło 48 najlepszych zawodników z rankingu wojewódzkiego, którzy rozgrywali trzy konkurencje: gra singlowa, gra podwójna oraz gra mieszana. Bardzo dobrze zaprezentowali się nowotarscy tenisiści, zdobywając łącznie sześć medali. Złote medale trzeci raz z rzędu wywalczyła para deblowa kobiet Zuzanna Kowalczyk i Aleksandra Garb.  Zuzia zdobyła również medal brązowy w grze singlowej a Ola zakończyła na rywalizację na piątym miejscu.

Dwa medale wywalczył grający trener Tomasz Klag -  brąz w grze singlowej i ten sam kolor medalu w grze podwójnej w parze z Jakubem Czyszczoniem.  Jakub w turnieju indywidualnym sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji.

Bardzo dobry występ odnotował Wiktor Klag. Najmłodszy uczestnik  zawodów zajął dziewiąte miejsce,  w parze Bartłomiejem Mrugałą również wywalczyli dziewiąte miejsce. Bartek indywidualnie zakończył zmagania na miejscu 17. W turnieju uczestniczyli jeszcze Bartosz Królikowski i Filip Subik, którzy zdobyli odpowiednio miejsca 25 i 39 indywidualnie, a w grze podwójne wywalczyli miejsce 9.