13.02.2021 | Czytano: 1968

Ekstraklasa mężczyzn. Festiwal goli (+zdjęcia)

Szarotka zrobiła to co do niej należało. Była papierowym faworytem i potwierdziła to na boisku.

Łodzianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, z dorobkiem czterech „oczek” i mieli być łatwym kaskiem brązowego medalisty. Nowotarżanie mieli mecz pod kontrolą, mimo iż w momentami w defensywie zaprezentowali radosną twórczość.  W pierwszej tercji trwała wymiana ciosów (czytaj; bramek). Na gol odpowiadano gole, przy czym górale zawsze byli o jedno trafienie do przodu. Dopiero od stanu 6:4 odjechali rywalowi. Ten kolejnego gola zdobył dopiero przy stanie 10:5, a chwilę później nie wykorzystał rzutu karnego (Studziński). Przyjezdni wykorzystali za to liczebną przewagę.

W trzeciej tercji gospodarze urządzili sobie bramkowe łowy. Osiem razy ulokowali ażurową piłeczkę w łódzkiej bramce, a przecież mogli więcej, bo  w 49 minucie Ł. Widurski nie wykorzystał rzutu karnego. W ostatniej minucie meczu, w odstępie 40 sekund,  górale zdobyli trzy gole.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 18:7 (4:3, 6:3, 8:1)
1:0 Ł. Widurski – Zacher (0:50)
1:1 Krawczyk – Wroński (1:29)
2:1 Ślusarek – Chlebda (3:00)
3:1 D. Widurski – Chlebda (14:44)
3:2 Fijałkowski – Krawczyk (15:42)
4:2 Chlebda – Ł. Widurski (16:52)
4:3 Fijałkowski – Ł. Widurski (18:54)
5:3 Ślusarek – Zacher (20:21)