18.11.2020 | Czytano: 3702

PP. Lubań czekał i doczekał się (+zdjęcia)

W sierpniu poznaliśmy pierwszego finalistę Pucharu Polski na szczeblu podhalańskiego podokręgu w sezonie 2019/20. Lubań Maniowy dopiero dzisiaj poznał rywala w finale.

Lubań awansował po pokonaniu rabczańskich Wierchów w rzutach karnych. W regulaminowym czasie padł wynik nierozstrzygnięty 1:1.  Jedenastki lepiej egzekwowali maniowianie, wygrywając je 6:5.  Dzisiaj o prawo gry w finale rywalizowały zespoły z Białego Dunajca i Nowego Targu. Mecz rozegrany został w Nowym Targu, na co wyrazili zgodę gospodarze, czyli Biali.

Faworytem tej konfrontacji byli trzecioligowcy. No i niespodzianki nie było. Różnica klas była znaczna (Biali grają w klasie A). Nowotarżanie od początku posiadali przewagę, spokojnie rozgrywali swoje akcje i  efektem były cztery trafienia w pierwszych 45 minutach. Po przerwie Biali stracili kolejne gole.

Jak padały bramki?
9 GOL! 0:1– Gill wtargnął w pole karne środkiem i z 11 metrów trafił do siatki.
27 GOL! 0:2 – ze środkowa pola karnego Mrówka trafił w dolny róg bramki.
35 GOL! 0:3 – akcję zainicjował długim podaniem Mianowany ze swojej połowy. Piłka za obrońcę trafiła do Smolenia, a ten niemal z końcowej linii zagrał w na 5 metr do Mrówki.
45 GOL! 0:4 – Mrówka z lewej flanki z końcowej linii na środek pola karnego do Gilla.
59 GOL! 0:5 – kolejne dobre zagranie Gilla i Burnat wpisał się na listę strzelców.
72 GOL! 0:6 – zagranie z lewej flanki do Grunta, a ten posłał futbolówkę do siatki.
80 GOL! 0:7 – Gill skorzystał z prezentu obrońcy, który go nabił. Anglik umieści piłkę w samy lewym rogu bramki.
82 GOL! 0:8 -  Biali popełnili kolejny błąd w defensywie, a takie błędy trzecioligowiec nie wybacza.

Biali Biały Dunajec  - NKP Podhale Nowy Targ 0:8 (0:4)