02.11.2020 | Czytano: 396

Dlaczego orbitreki świetnie sprawdzają się do treningu w domu? (art. sponsorowany)

Orbitrek to urządzenie do ćwiczeń, które od kilku lat cieszy się naprawdę dużą popularnością. Tego typu sprzęt polecany jest przede wszystkim osobom, którym zależy na aktywności fizycznej i ćwiczeniu różnych part mięśni. Jeszcze do niedawna orbitreki dostępne były przede wszystkim w siłowniach, jednak obecnie taki sprzęt świetnie sprawdza się w domu.

Orbitrek- dlaczego warto mieć go w domu?
Ćwiczenia w domu od pewnego czasu stają się bardzo popularne i lubiane. Jedną z przyczyn jest zamykanie siłowni, basenów i sal fitness. Po drugie, w okresie jesienno-zimowym pojawiają się trudności z ćwiczeniami na świeżym powietrzu. Dla wielu osób aktywność fizyczna oznacza jednak zdrowie i odporność organizmu. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup orbitreka, czyli urządzenia, które łączy w sobie zalety bieżni, stepera i rowera stacjonarnego. Orbitreki są także dosyć ustawne, a więc można taki sprzęt wstawić do sypialni, piwnicy, gabinetu lub specjalnie stworzonej sali sportowej. Posiadanie domowego orbitreka ma naprawdę sporo zalet. W sytuacji, gdy zamknięte są kluby fitness, takie urządzenie sprawdza się idealnie. Podobnie dzieje się w chłodne dni na jesień, w zimie, a nawet na wiosnę. To jednak nie wszystko, ponieważ nawet gdy kluby fitness są otwarte, to dla wielu osób wyjście na siłownię nie jest przyjemnością, a dodatkowo trzeba opłacić koszt miesięcznego karnetu. Orbitrek to pojedynczy wydatek, a sprzęt może służyć naprawdę wiele lat. 

Korzyści z treningu na orbitreku
Ćwiczenia na orbitreku niosą ze sobą naprawdę wiele korzyści, ponieważ na takim sprzęcie pracuje całe ciało. Do najważniejszych zalet treningu na orbitreku można zakwalifikować:
  • możliwość ćwiczenia prawie wszystkich mięśni,
  • działanie odchudzające, zmniejszające ilość tłuszczu,
  • brak obciążenia mięśni,
  • płynny ruch w trakcie ćwiczeń, co pozytywnie wpływa na stawy i kości,
  • trening w formie zrównoważonej,
  • modelowanie sylwetki,
  • poprawa wydolności i kondycji. 

Można stwierdzić, że trening na orbitreku wiąże się z wieloma korzyściami i to zarówno zdrowotnymi, jak i związanymi z wyglądem oraz samopoczuciem. Więcej ruchu, aktywności fizycznej, podnosi samoocenę i wyzwala endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Orbitrek jest więc inwestycją we własne zdrowie. 

Rodzaje orbitreków - jaki sprzęt wybrać?
W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępne są trzy rodzaje orbitreków:
  • mechaniczne, które są zdecydowanie najstarszym typem i obecnie większość producentów rezygnuje z tego rozwiązania, ponieważ hamulce zużywają się, a praca urządzenia jest głośna i mało efektywna,
  • magnetyczne, które uznawane są za świetną alternatywę dla tradycyjnych, mechanicznych orbitreków, ponieważ opór jest tutaj generowany przez magnes, a to oznacza cichą pracę, brak uszkodzeń i możliwość regulacji obciążenia,
  • elektromagnetyczne, zdecydowanie najbardziej nowoczesne orbitreki, a jednocześnie najdroższe; ich główną cechą jest cicha praca i znikoma awersyjność. 

Wybierając orbitrek, warto zwrócić uwagę także na dostępne programy treningowe oraz wyświetlacz (dobrze, jeśli pokazuje prędkość, spalone kalorie, czas treningu). Ostatnim ważnym czynnikiem są dostępne fundusze. Tak naprawdę w sklepach można znaleźć orbitreki, które kosztują mniej niż tysiąc złotych i takie urządzenia wcale nie są złe do użytku domowego. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, aby orbitrek był magnetyczny, a nie mechaniczny, a także dobrać sprzęt do swojego wzrostu oraz wagi. 

Komentarzereklama