25.04.2024 | Czytano: 691

Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych (+zdjęcia)

Na płycie lotniska Aeroklubu Nowy Targ odbyły się Drużynowe oraz Indywidualne Mistrzostwa Małopolski w biegach przełajowych.

Przy chłodnej, na szczęście bezdeszczowej pogodzie, do zawodów zgłosiła się wyjątkowo duża liczba zawodników - prawie tysiąc uczniów z terenu całej Małopolski. Liczne sukcesy odnotowali uczniowie z terenu powiatu nowotarskiego.

Największe sukcesy odnotowała reprezentacja powiatu nowotarskiego w Licealiadzie (chłopcy i dziewczęta ur. 2006 i młodi).

Mistrzyniami Województwa zostały dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Rabce - Zdrój, które pokonały dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu oraz dziewcząta z Zespółu Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach.

Wśród chłopców, zdobywając tytuł Mistrzów Małopolski, bezkonkurencyjni byli reprezentanci Zespołu Szkół w Rabce Zdrój, którzy pokonali chłopaków z Niepublicznego Liceum - Szkoła Mistrzostwa Sportowego BCEiS Zawoja oraz chłopaków z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni. Indywidualnie Mistrzem Małopolski został Piotr Żmuda z Zespołu Szkół w Rabce - Zdrój.

W kategorii Igrzysk młodzieży szkolnej (roczniki 2009-2010) wśród dziewcząt brąz wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 ustępując reprezentacji z SP nr 1 w Wieliczce (złoto) oraz SP Krużlowa (srebro).  

W kategorii Igrzyska Dzieci chłopców (roczniki 2011-2012) Wicemistrzem Małopolski została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, która nieznacznie przegrała z SP Krużlowa. Trzecie miejsce w tej kategorii pojechało do Nowego Wiśnicza.

Indywidualnie Wicemistrzem Małopolski został Kamil Pierwoła ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach (rocznik 2013 i mł.) a Mistrzem Małopolski został Piotr Łuniewski ze Szkoły Podstawowej w Maniowach (roczniki 2011-2012).

Dyplomy, medale oraz puchary wręczali - Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Waldemar Gramek - Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

mat. prasowe

Komentarzereklama