05.10.2020 | Czytano: 1322

MP. Medale zakopiańskiego Sokoła (+zdjęcia)

W Festiwalu Biegowym w Krynicy, które były mistrzostwami kraju, świetnie zaprezentowali się zawodnicy Towarzystwa Gimnastycznego Sokół gniazdo w Zakopanem.

W sobotę o godzinie 2.30 na trasę Biegu 7 Dolin Plus na dystansie 100 km wyruszył Marek „Groszek” Grochowski. Mieszka co prawda  w Gdańsku, ale od wielu lat jest członkiem i czołowym zawodnikiem sekcji biegowej TG Sokół Zakopane. W bardzo trudnym górskim  znokautował rywali. Trasę pokonał  terenie w 11 godzin i 9 minut i 26 sekund i zdecydowanie wygrał kategorię M50.

Gdy był na  70 kilometrze na start czekali już zawodnicy rywalizujący w „Orlen Życiowej Dziesiątce”  czyli w mistrzostwach Polski Masters na dystansie 10 km. Po 40 minutach i 14 sekundach na metę w Muszynie wbiegł Leszek Behounek zdobywając złoty medal w kategorii M60.

W randze  mistrzostw kraju była też  rywalizacja w HILL Nordic Walking na Jaworzynie Krynickiej. Po raz drugi na starcie stanął Leszek Behounek i po niesamowitej walce zdobył brązowy medal w kategorii open,  ulegając tylko wielokrotnym medalistom mistrzostw świata i  mistrzostw Polski w Nordic Walking.

Srebrny medal w kategorii K50 zdobyła Małgorzata Behounek. To kolejne w ostatnich dniach sukcesy biegaczy Sokoła w czempionacie kraju.  Tydzień temu w rozgrywanych w ramach biegu na Kasprowy Wierch mistrzostwach Polski skyrunningu złoty medal w kategorii M60 zdobył Leszek Behounek.