23.09.2020 | Czytano: 2975

IV liga: Zmiana lidera po derbach (+zdjęcia)

Zaległy mecz pomiędzy Wierchami, a Watrą nie przyniósł niespodzianki. Zdecydowanie wyżej notowany zespół z Rabki odrobił straty z pierwszych minut i z przewagą dwóch goli zgarnął komplet oczek.

Początek wymarzony dla białczan. Goście zdobyli bramkę już w 6 minucie i dzięki twardej, nieustępliwej postawie nie pozwalali Wierchom rozwinąć skrzydeł w ofensywie. Jeden błąd w kryciu w ostatniej minucie pierwszej odsłony zdecydowanie osłabił morale Watry. Po przerwie rabczanie szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali poczynania na boisku. To do nich należało ostatnie słowo w tym starciu, w 88 minucie wynik mierzonym uderzeniem ustalił Czubin. Zaległości zostały odrobione, po dzisiejszej wygranej Wierchy wskakują na fotel lidera, wyprzedzając Lubań Maniowy dzięki lepszemu bilansowi bramek.

6 – GOL 0:1! Kurnyta dorzuca z rzutu wolnego z lewego sektora na wysokości szesnastki. W ogromnym zamieszaniu odnalazł się Lajcak i z bliska mocnym uderzeniem nie dał szans Pieszkowi.
8 – Thoma z prawego skrzydła wparował w pole karne. Jego strzał pewnie wyłapał bramkarz rabczan.
13 – Nieporozumienie Lajcaka z Kudłą. W efekcie obrońca ściągnął piłkę sprzed rąk bramkarzowi i musiał ratowac się wybiciem na aut.
20 – Mroszczak odważnie z dystansu. Piłka opadała przed bramką ale ostatecznie przeleciała w niewielkiej odległości nad poprzeczką.
23 – Z rzutu wolnego dorzuca Świerzbiński. Strzał Ciećki z prawej strony pola karnego po rykoszecie ląduje na bocznej siatce.
27 – Oręba odgrywa główką w okolice szesnastki. Z pierwszej piłki „zewniakiem” huknął Ciećko. Piłka leciała jednak w środek bramki i Kudła poradził sobie w tej sytuacji.
29 – Z rzutu wolnego Banik tuż przy lewym słupku.
36 – Cicman kapitalnie wypuścił na wolne pole Thomę. Ten ruszył na bramkę ale w ostatniej chwili został zablokowany przez rywala.
45 – GOL 1:1! Do odbitej futbolówki w okolicy 20 metra doskoczył Otręba. Żaden z przeciwników nie przeszkadzał graczowi Wierchów i ten przymierzył dokładnie w prawy dolny róg.
49 – Cicman wyrzucony do lewej strony oddaje strzał w trudnej pozycji. Pieszek na raty wyłapuje futbolówkę.
51 – GOL 2:1! Kapitalne przyjęcie Ciećki otworzyło całą lewą stronę rabczanom. Wcinka do środka od kapitana trafiła do Banika. Ten sprytnie podał obok Kudły, a z bliska Otręba dopełnił formalności.
65 – Świetny drybling Kościelniaka, jednak strzał za słaby by zaskoczyć Kudłę.
77 – Czubin zza pola karnego obok prawego pręta bramki.
88 – GOL 3:1! Dogranie z głębi pola na prawą stronę do Czubina. Pomocnik popatrzył, przymierzył i trafił ideanie przy lewym słupku.

Wierchy Rabka – Zdrój – Watra Białka Tatrzańska 3:1 (1:1)
0:1 Lajcak (Kurnyta) 6 po wolnym