21.09.2020 | Czytano: 1220

Piotr Bryja mistrzem Polski! (+zdjęcia)

W miejscowości Toszek koło Gliwic rozegrano Mistrzostwa Polski modeli klasy F1E. Złoty medal w kategorii juniorów wywalczył Piotr Bryja. 
Impreza rozgrywana była w trudnych warunkach atmosferycznych. Odbyło się pięć kolejek lotów. Najlepsze czasy osiągnął Piotr Bryja.  Piotrek buduje swoje modele w pracowni modelarskiej Powiatowego Centrum Kultury i jest członkiem Aeroklubu Nowy Targ.
 
Poza  Piotrem Bryją w Mistrzostwach Polski brało udział jeszcze dwóch zawodników z Nowego Targu,  reprezentujących Powiatowe Centrum Kultury oraz Aeroklub Nowy Targ,  a byli to Maciej Zubek i Antoni Długopolski. Wszyscy tworząc drużynę ANT/ PCK Nowy Targ uplasowali się tuż za podium, na czwartym miejscu  w klasyfikacji drużynowej krajowego czempionatu.

Podczas  Mistrzostw Polski obecny był Trener Kadry Narodowej Marek Łysakowski,  który z dużym zainteresowaniem obserwował poczynania i wspaniały sukces zawodników z Nowego Targu. Nadmieńmy, że w konkurencji, w której startował nasz mistrz kraju, rozgrywane są mistrzostwa świata i Europy oraz Puchar Świata.  
 
Nowotarscy Modelarze od kilkudziesięciu lat czynnie biorą udział w tych rywalizacjach tym bardziej cieszy tegoroczny Mistrz Polski Juniorów jako nadzieja na kontynuacje wspaniałej tradycji w naszym mieście.
 
- Wsparcie Powiatowego Centrum Kultury jak i Aeroklubu Nowy Targ dla młodych modelarzy przynosi wymierne efekty, dobrze rokując na przyszłość modelarstwa w Nowym Targu – powiedział instruktor Bogusław Kudas.
 
Stefan Leśniowski
 
 

Komentarzereklama