21.09.2020 | Czytano: 1637

I liga. Cenny punkt

W drugiej kolejce zawodniczki nowotarskich Gorców wybrały się na mecz do Tarnowskich Gór. 
Mecz rozpoczął się od remisu 2:2 po pierwszych grach singlowych, Ola Garb przegrała z Klaudią Franaszczuk 1:3, natomiast młodsza Ola Guzik pokonała Natalię Młynek 3:0, Zuzia Kowalczyk musiała uznać wyższość Julki Tomeckiej przegrywając 1:3 a Ania Cyrwus wygrała z Natalią Szymczyk 3:2. Gry podwójne wygrywają zawodniczki z Tarnowskich Gór - Garb z Kowalczyk przegrywają z Franaszczuk i Tomecką 2:3, a Cyrwus z  Guzik również doznają porażki z parą Szymczyk -  Młynek 1:3.
 
W kolejnych grach singlowych trzy wygrywają góralki tylko Ola Garb odchodzi od stołu pokonana przez Tomecką 1:3.  Zuzia wygrywa z Franaszczuk 3:2, Cyrwus pokonuje Młynek 3:1 a Guzik okazała się lepsza od Szymczyk wygrywając 3:2.

-  Cieszy punkt w tak trudnym meczu, jeszcze pół roku temu przed pandemią przegraliśmy 2:8.  Ten remis to duży sukces. Swój dzień miały dziewczęta grające na drugim stole Ania Cyrwus i Ola Guzik.  Pokazały tenis z najwyższej półki,  pokonując wyżej notowane w rankingach ogólnopolskich przeciwniczki. Szczególnie zwycięstwo nad Szymczyk robi duże wrażenie – komentuje wiceprezes   Piotr Głąbiński.

MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry - KS Gorce Nowy Targ 5:5


opr/sles
 

Reklama

Komentarze

reklama