17.09.2020 | Czytano: 1844

Sześć medali UKS Gimpel (+zdjęcia)

W Krakowie, na stadionie AWF, około 200 lekkoatletek i lekkoatletów rywalizowało o tytuły mistrzów województwa w kategoriach wiekowych U18 i U20.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, gościnnie wystąpili przedstawiciele tylko dwóch województw, śląskiego i lubuskiego. Zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego, zdobyli sześć medali, jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. Cztery medale zdobyły juniorki i juniorzy U20, dwa juniorki U18. Ustanowili pięć życiowych rekordów.

Po raz drugi mistrzem województwa w kategorii U20 został Łukasz Kułach, wygrał konkurs  pchnięcia kulą 6 kg rezultatem 11.22 m. W pierwszym starcie w Mistrzostwach w roku 2018, zajął trzecie miejsce w kategorii U18.

Srebrne medale zdobyły: Joanna Bachleda w biegu na dystansie 3000 m – 12:35.58 (PB, rekord życiowy), Natalia Bąk w rzucie oszczepem 600 G – 22.19 (PB) oraz Anna Klimowska (ZSE) w rzucie oszczepem 500 G – 27.08 (PB).

Brązowymi medalistami zostali, Piotr Dziadkowiec (U20) w pchnięciu kulą 6 kg – 10.15 i Kinga Szeliga (U18) w biegu na 1500 m – 6:28.81 (PB).

W kategorii U20, Klaudia Lipkowska (AWF) zajęła czwarte miejsce w biegu na 200 m – 28.34 (PB). W piątym starcie w tym sezonie ustanowiła czwarty życiowy rekord. Jej rezultat jest rekordem Klubu w kategorii pomiarów elektronicznych. Tak znaczące postępy są efektem wykonanej w czasie wakacji pracy treningowej.

Na wysokich pozycjach uplasowali się również pozostali zawodnicy „Gimpla”. Kategoria U20: 100 m - 6. Bartłomiej Majerczak – 12.30; 7. Jakub Lelito (ZSCKR) – 12.79; 200 m – 5. Bartłomiej Majerczak - 24.70; skok w dal - 6. Łukasz Domalik – 5.84. Kategoria U18: skok w dal – 8. Maja Bobrowska; 200 m - 8. Szymon Lipkowski