09.09.2020 | Czytano: 3097

III liga. Szalony mecz

- To był szalony mecz, a szczególnie pierwsze minuty, w których gole padały jak z rogu obfitości – powiedział kierownik drużyny NKP Podhale, Arkadiusz Marczyk.

Szansę debiutu w drużynie gospodarzy otrzymał Hiszpan  Dani Ruiz Romera. To świeży nabytek Stali, z którym klub wiąże spore nadzieje w ofensywie.  Piłkarz występował m.in. w młodzieżowej drużynie Villareal CF, której jest wychowankiem. Byliśmy ciekawi jak się zaprezentuje.

- Bardzo szybki zawodnik, to on wypracował sytuację, po której gospodarze w 5 minucie objęli prowadzenie – powiedział kierownik drużyny NKP, Arkadiusz Marczyk. I dodał: - Pierwsze minuty były szalone. Gole padały jak z rogu obfitości.

Aż trzy widzieli widzowie w pierwszych 12 minutach. Rzeczywiście szaleństwo.  Gospodarze prowadzili już 2:0. Przerwali więc passę Podhala bez straty gola. 365 minut Maciej Strczula nie miał okazji wyjmowania futbolówki z siatki. A tymczasem dzisiaj w odstępie 5 minut musiał dwa razy się schylać po piłkę, która zatrzepotała w jego siatce.  Na szczęście górale szybko się przebudzili. Po raz kolejny swoimi snajperskimi umiejętnościami popisał się Michał Grunt, który zdobył dwa gole. Bramka na 2:2 była jego czwartą w trzecim ligowym występie.   Tak trzymać!

Po zmianie stron goli już nie widzieliśmy, ale też nadal trwała szalona wymiana. Podhale miało więcej szans, Ale kontry gospodarzy były bardzo groźne.

Momenty były
1 -  główkował Cybula i piłka trafiła w poprzeczkę.
5 GOL! 1:0 – dośrodkowanie Ruiza Romera z prawej strony i Zawierucha uderzył po długim rogu nie do obrony.
10 GOL! 2:0 – Cygan z linii pola karnego ulokował piłkę pod poprzeczką.
12 GOL! 2:1 – dośrodkowanie Mrówki i Grunt na tyle precyzyjnie uderzył, że futbolówka wylądowała w bramce.
14 – kolejna akcja Grunta, po której śmierdziało golem. Niestety napastnik Podhala minimalnie się pomylił.
16 – Skrzyński uderzał, ale tym razem Styrczula nie dał się zaskoczyć.
23 – Cygan wyrzucił piłkę z autu na głowę Gajewskiego, a ten posłał ją wprost w ręce bramkarza.
25 – Nawrot z wolnego zagrał na głowę Grunta, ale tym razem piłka nie znalazła drogi do siatki.
31 – kibice po strzale Gajewskiego wznieśli okrzyk radości, bo zatrzepotała siatka, tyle, że z zewnętrznej strony.
36 GOL! 2:2 – piłka po strzale Grunta odbiła się od słupka i przekroczyła linię bramkową.
39 – Mrówka główkował, ale piłka minęła bramkę.
45 – Cybula posłał piłkę obok spojenia słupka z poprzeczką.
47 – Nawrot zacentrował na głowę Grunta, ale ten uderzył za wysoko.
48 – Nawrot do Mrówki, ale ten nie opanował futbolówki.\50 – Grunt strzelał po ziemi, piłka trafiła do rak bramkarza.
51 – Witkowski do Grunta, a ten z  9metrów posłał piłkę obok słupka.
56 – Popiołek niebezpiecznie uderzał, lecz trafił w nogi obrońcy i poszła dwójkowa kontra. Grunt do Mrówki, ale ten również trafił w nogi przeciwnika.