02.09.2020 | Czytano: 3708

Klasa A: Wolny - palce lizać! (+trzy galerie)

AKTUALIZACJA 2 W połowie sierpnia odwołano kilka spotkań z powodu złego stanu boiska. Zaległości z czwartej i piątej kolejki zostały nadrobione.

Orkan Raba Wyżna – Dunajec Ostrowsko 5:3 (2:2)
5:3 Waksmundzki (Czubernat) 67
Orkan: T. Szklarz – Traczyk, Skwarek, Możdżeń, Pałasz, Gacek, Saleh (70 Warciak), Skawski, Kasiniak (46 Zych) Gromczak (60 Brynkus), Filipek (85 Bochnak)
Dunajec: Kucharski – Wszołek, Krupa, Karpierz (84 Ksawery Kamiński), Wróbel, Lutsenko, Zagata, Czubernat (75 Bafia), A. Kamiński (75 Budz), Kamil Kamiński (46 Waksmundzki (69 Brysławski)), Śmiałek

Dunajec zaskoczył w pierwszej odsłonie. Wysoki pressing i podwojone krycie skrzydłowych znacznie ograniczały potencjał rabian w ataku. Orkan co prawda otworzył wynik tego pojedynku, ale po 24 minutach gry i kapitalnym uderzeniu Lutsenki z rzutu wolnego to goście wyszli na prowadzenie. Zawodnicy z Ostrowska nie byli jednak w stanie przez pełne 90 minut trzymać tak szczelnej defensywy. Po przerwie na dobre rozkręcił się Filipek, chociaż na pochwałę zasługuje cała ekipa lidera, konstruktywnie budująca kolejne ataki.

5 – W dogodnej pozycji główkuje Filipek. Jego strzał na samej linii bramkowej stopuje Kucharski.
9 – GOL 1:0! Golkiper Dunajca przed linią szesnastki przecina głową wrzutkę posłaną z połowy Orkana. Na jego nieszczęście piłka ląduje pod nogami Gromczaka, który uderza z 25 metrów.
12 – GOL 1:1! Podanie z lewej flanki przechodzi zawodników w polu bramkowym, gdzie na dalszym słupku A. Kamiński z bliska pakuje piłkę do siatki.
16 – Fatalny błąd obrońcy gości sprawił, że Gromczak miał przed sobą wyłącznie bramkarza. Uderzenie napastnika Orkana trafia jednak wprost w Kucharskiego.
24 – GOL 1:2! Kapitalny strzał z wolnego w wykonaniu Lutsenki. Futbolówka uderzona mocno i precyzyjnie ląduje w prawym górnym rogu bramki.
32 – Składna kombinacyjna akcja Orkana zakończona strzałem Skawskiego. Kucharski miał nieco problemów ale wyłapuje na raty.
42 – GOL 2:2! Filipek próbuje zaskoczyć płaskim uderzeniem z wolnego. Piłka po odbiciu się w gąszczu nóg zupełnie zmyliła Kucharskiego.
53 – Soczyste uderzenie Lutsenki z prostego podbicia mija lewy słupek bramki.
58 – Dokładna wrzutka Czubernata na dalszy słupek. Zagata metr przed bramką nie trafia czysto w piłkę z głowy.
59 – GOL 3:2! Filipek odważnie przedarł się lewym sektorem pola karnego. Wystawiona na tacy futbolówka po uderzeniu Skwarka wpada obok Kucharskiego.
61 – GOL 4:2! Faul w „szesnastce” Dunajca. Filipek z jedenastego metra oszukał bramkarza dokładnie mierząc w prawy dolny róg.
64 – GOL 5:2! Prostopadłe podanie od Skawskiego do Filipka na wolne pole. Snajper popatrzył i spokojnie uderzył między nogami bramkarza.
67 – GOL 5:3! Czubernat dograł z prawego sektora do Waksmundzkiego. Techniczny strzał po długim rogu mija Szklarza.
82 – Filipek musiał dołożyć nogę metr przed bramką, żeby zdobyć kolejne trafienie. Ostatecznie futbolówka podbiła się tuż przed uderzeniem i pofrunęła wysoko nad poprzeczką.
85 – Druga żółta kartka dla Lustenki, Dunajec kończy spotkanie w dziesiątkę.

Krzysztof Kościelniak

Skalni Zaskale – ZKP Asy Zakopane 5:2 (3:0)
5:2 Celej 90
Skalni: Jaróg – Józefczak, S. Strama (67 K. Strama), M. Łęczycki, Prokop (80 Adamczyk), Bryja, G. Gacek (55 N. Gacek), Czajkowski, Truty (64 Szeliga), Król, Łukaszczyk (74 K. Łęczycki).
Asy: Paszuda – Deskiewicz, Sawina, Pietrzak, Gąsienica-Kaspruś, Pałka, Berbeka (45 Podosek), Bukowski (74 Leks), Kalata (46 M. Gaura), Celej, Fąfrowicz.

W pierwszej połowie Asy nie oddali żadnego strzału w kierunku bramki Zaskala. Tak naprawdę w całym meczu niewiele mieli do powiedzenia. Drugiej połowie gospodarze spuścili z tonu i uruchomli swoje rezerwy.

4 GOL! 1:0 – Łukaszczyk próbował zaatakować bramkę Asów. Posłał mocny strzał, piłka odbiła się od Pietrzaka i niefortunnie wleciała do siatki.
20 GOL! 2:0 – udany drybling Czajkowskiego przez połowę boiska. Pewnie przeszedł wszystkich obrońców i huknął z 10. metrów.
23 – Truty obok słupka z 30. metrów.
25 – Bryja z 5. metrów, ale bramkarz obronił.
26 GOL! 3:0 – Król w pięknym stylu wykorzystał zamieszanie podbramkowe.
29 – rzut wolny: G. Gacek ostemplował słupek.
32 – Król główką z 5. metrów, ale golkiper gości kolejny raz wykazał się refleksem.
37 – w akcji kolejny raz Król. Tym razem kopnął niecelnie z 2. metrów i mamy trzeci słupek w tym spotkaniu.
48 – M. Gaura w posiadaniu piłki. Próbował zdobyć pierwszą bramkę dla Asów, ale zaliczył słupek.
53 GOL! 4:0 – szybka akcja, którą zamknął głową Łukaszczyk z 5. metra.
59 GOL! 5:0 – Józefczak odnalazł na murawie wolnego Łukaszczyka. Posłał mu piłkę po ziemi i gol!
75 – Celej słupek z ostrego kąta.
88 GOL! 5:1 – karny dla Asów za fual. Pałka zmylił bramkarza gospodarzy i zdobył pierwszą bramkę dla swoich.
90 GOL! 5:2 – walka do ostatniej minuty spotkania. Celej resztkami sił wtoczył piłkę wprost do bramki Zaskala.

Zawrat Bukowina Tatrzańska – KS Lokomotiv Chabówka 5:2 (2:2)
5:2 Budz (Chrobak) 90
Zawrat: Wcisło – Gutt, Cudzich, J. Stasik, W. Kuchta (74 Budz), Ustupski (62 Majerczyk), Janczy, Ł. Rzadkosz, Chrobak (90 Surma), Michał Stasik, K. Chowaniec (66 G. Grela).
Chabówka: Bogdał – Mrożek, Krystian Pyka (65 Wnękowicz), Nawara, K. Łukaszka (68 J. Filas), K. Rapacz, Ślaga, D. Rapacz (79 J. Florczyk, T. Czyszczoń, Panek (55 P. Czyszczoń).

W Poroninie było naprawdę gorąco. Posypało się siedem żółtych kartek, co w konsekwencji przyniosło dwa wykluczenia zawodników Chabówki. Goście grali w osłabionym składzie, ale tylko przez sześć minut w samej końcówce.

6 GOL! 1:0 – koronkowa akcja od środka boiska, rozpoczęta przez Janczego. Zagranie na prawą stronę do Ustupskiego, ten podał prostopadle do Chrobaka, który zagrał wzdłuż bramki. Akcję zamknął K. Chowaniec.
16 – Ustupski uderzył z 25. metrów w poprzeczkę.
22 – Ł. Rzadkosz zagrał do Michała Stasika. Ten, w sytuacji sam na sam, trafił w bramkarza Chabówki.
25 – K. Rapacz z 20. metrów, jednak niecelnie.
27 GOL! 1:0 – K. Chowaniec zagrał prostopadle do Ustupskiego. Ten z 20. metrów pokonał w pełnym biegu Ślagę i huknął z impetem pod poprzeczkę. Bramkarz gości nie miał szans.
30 GOL! 2:1 – rzut wolny z 25. metra: D. Nawara uderzył piłkę, ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
36 – dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek: Ślaga jednak popełnił drobny błąd i futbolówka powędrowała obok bramki.
40 – prostopadłe zagranie od Ślagi do K. Pyki. Atak doskonale wybronił Wcisło.
45 GOL! 2:2 – rzut z autu na wysokość pola karnego: niezdecydowanie bramkarza Zawratu zaowocowało stratą drugiego gola. Piłka odbiła się od zawodnika Zawratu – Budza.
52 GOL! 3:2 – Michał Stasik podał do Ustupskiego. Ten, oko w oko, okazał się lepszy od bramkarza gości.
57 GOL! 4:2 – gol z połowy boiska: Michał Stasik zauważył wysuniętego bramkarza i przelobował go.
73 – G. Grela przestrzelił w indywidualnej akcji.
90 GOL! 5:2 – Chrobak posłał do Budza, ten ominął bramkarza i huknął do pustej bramki.

Aneta Opyd

zdjęcia z meczu Skalni Zaskale - ZKP Asy Zakopane Michał Adamowski
zdjęcia z meczu Orkan Raba Wyżna - Duanejc Ostrowsko Piotr Kuczaj
zdjęcia z meczu Zawrat Bukowina Tatrzańska - KS Lokomotic Chabówka Piotr Korczak