23.08.2020 | Czytano: 3919

IV liga: Wierchy liderem (+zdjęcia)

Po trzech kolejkach spotkań Wierchy z Lubaniem zajmują czołowe lokaty w lidze. Rabczanie obecnie wskoczyli na fotel lidera odnosząc trzecią wygraną. W zupełnie odmiennych nastrojach zakończyło się spotkanie w Białce Tatrzańskiej. Watra dalej pozostaje bez punktów.

Wierchy Rabka – Zdrój – Poprad Muszyna 1:0 (1:0)
1:0 Myrda 8
Wierchy: Żuk – Kościelniak, Świerzbiński, Zubek, Uchroński (50 Chochliński), Dudek, Myrda (63 Głowa), Czubin, Banik, Dudzik (78 Wróbel), Ciećko
Poprad: D. Bomba – Szczepanik, Janur (46 Orzechowski), Szeliga, Podgórniak, Stróżyk (68 Długosz), Baran, Szczepański, Dyląg, T. Bomba (68 Zuiev), Hruska

Wierchy po trzech kolejkach, w których zdobyły komplet oczek wskakują na fotel lidera IV ligi wschodniej. Dziś szybko zdobyta bramka ustawiła losy pojedynku z Popradem. Gracze z Muszyny przeważali podczas drugich 45 minut ale dobra organizacja rabczan w obronie pozowoliła utrzymać korzystny rezultat.

8 – GOL 1:0! Do wybitej piłki za linią szesnastki dopada Myrda. Uderza bez zastanowienia i mamy gola dla gospodarzy.
65 – Orzechowski potężnie z dystansu. Dużo szczęścia mieli gospodarze, futbolówka stempluje słupek bramki.
81 – Po kontrze Banik wychodzi na pozycję sam na sam. Górą w tym starciu D. Bomba.

Lubań Maniowy – GKS Drwinia 3:1 (1:0)
1:0 Marcinho 20
1:1 Stepankow 52 z karnego
2:1 Marcinho 64 z karnego
3:1 Hagowski 82
Lubań: Świerad – Augustyn, Szeliga, D. Firek, Pluta (70 Zawiślan), P. Duda, Sidorczuk, Marcinho (85 Budz), Kasperczyk (80 Hagowski)
Drwinia: Napieralski – Gumuła, Pieprzyca, Krokosz (85 Tomala), Augustyn, Bochenek, Chwastowski (55 Kaczmarski), Kaczmarczyk (70 Jędras), Krawczuk, Druziuk (80 Bajda), Stepankow

W tym spotkaniu oglądaliśmy dwa rzuty karne i dwie czerwone kartki. Obie dla zawodników Drwinii, którzy kończyli spotkanie w dziewiątkę. Lubań prowadził do przerwy, ale tuż po niej przyjezdni doprowadzili do remisu. Maniowianie szybko otrząsnęli się i zdołałi wbić rywalom kolejne dwa gole.

20 – GOL 1:0! Indywidualna akcja Marcinho. Rajd gracza Lubania zakończona celnym strzałem.
52 – GOL 1:1! Faul w polu karnym maniowian. Z „wapna” Świerada pokonuje Stepankow.
64 – GOL 2:1! Ręką we własnym polu karnym zagrał Krokosz. Jedenastkę dla Lubania egzekwuje Marcinho.
66 – Z boiska wylatuje zawodnik przyjezdnych po faulu na Marcinho.
77 – To druga żółta kartka dla Stepankowa, Drwinia kończyć będzie w dziewiątkę.
82 – Tym razem w solowej akcji Hagowski. Popis umiejętności zwieńczony kapitalnym trafieniem jokera Lubania.

Watra Białka Tatrzańska – Wolania Wola Rzędzińska 2:3 (1:2)
0:1 Wójcik 30
0:2 Michoń 34
1:2 Kuchta 42
1:3 Nowak 61
2:3 Dudek 84
Watra: Kudła – Kuchta, Lajcak (68 Rabiański), Bałos, Stropkay (53 Kurnyta), Kostrzewa, Cicman, Mroszczak (57 Kwiędacz), Łukaszczyk, Dudek, Thoma
Wolania: Boruch – Fryś, Mróz, Tadel (63 Adamowski), Szosta, Michoń (88 Płaczek), Leżoń (60 Minorczyk), Janiec, Wójcik (78 Malinowski), Tubek, Nowak (90 Derlaga)

Czarna seria Watry trwa dalej. Mecz podobny do tego z zeszłego tygodnia. Strata bramek w początkowej fazie meczu zaprzepaściła szanse na punkty. Gospodarze robili co mogli by doprowadzić do remisu ale dominacja w ostatnich minutach nie przyniosła trzeciego trafienia.

30 – GOL 0:1! Zespołowa wymiana podań przyjezdnych zwieńczona golem Wójcika.
34 – GOL 0:2! Błąd obrony doprowadza do szansy dla gości. Michoń z bliska pakuje futbolówkę do sieci.
42 – GOL 1:2! Kuchta wyłuskuje piłkę w bocznym sektorze i strzela obok bramkarza.
61 – GOL 1:3! W polu karnym białczan Nowak uderza do bramki nad Kudłą.
84 – GOL 2:3! Składna akcja Watry, po której Dudek strzela drugiego gola dla gospodarzy.