24.06.2020 | Czytano: 1922

PP: Trzecioligowcy w półfinale (+zdjęcia)

W drugim ćwierćfinale Pucharu Podhala juniorzy Podhala zmierzyli się ze swoimi kolegami występującymi w III lidze. W kwestii wyniku niespodzianki nie było, nie mniej młodzi piłkarze mimo porażki nie mają się czego wstydzić.

Przewaga pierwszej drużyny nie podlegała dyskusji już od początkowych minut. Ambitna postawa młodego zespołu, a zwłaszcza ich bramkarza nie ułatwiała jednak starszym kolegom zdobycia gola. Strzelanie w tym pojedynku w 29 minucie rozpoczął Nawrot. W dalszej części meczu trafiając do bramki jeszcze dwukrotnie. Swoją cegiełkę do dorobku trzecioligowca dołożyli Mrówka oraz Dynarek. Honorowe trafienie Burnata w 83 minucie, było ukoronowaniem waleczności i serca pozostawionego przez juniorów Podhala na boisku.
Spotkanie to było pożegnalnym dla sędziego Jana Buczka, który poprowadził je jako główny arbiter. Podhale w półfinałowym pojedynku Pucharu Podhala zmierzy się ze zwycięzcą ćwierćfinału Biali Biały Dunajec - Lubań Tylmanowa. 

Momenty były:
3 – Dośrodkowanie z lewej flanki w okolice 5 metra od bramki posyła Potoniec. Na wślizgu akcję zamykali Mrówka oraz Palonek, ale obaj nie zdołali trącić futbolówki.
5 – Mianowany dokładnie przymierzył z dystansu w górny lewy róg. Fantastyczna parada bramkarza ratuje drugi zespół Podhala.
8 – Dośrodkowanie na dobrym pułapie zamyka pędzący Mrówka. Główka snajpera przelatuje tuż obok lewego pręta bramki.
10 – W małym kotle na przedpolu do strzału dochodzi Palonek. Wybrańczyk ofiarnie zatrzymuje tą próbę.
13 – Przechwyt w okolicy środka boiska i prostopadłe podanie trafia do Pacygi. Ten odważnie ruszył lewym sektorem i oddał strzał obok przeciwległego pręta bramki.
20 – Kolejne dośrodkowanie i po strąceniu piłki przez obrońcę, ta trafia pod nogi Palonka tuż przed samą bramką. Nieco zaskoczony napastnik posyła futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
26 – Świetną wizją gry popisał się Wójcik. Rozrzut do Pacygi i do wyjścia z bramki zmuszony został Pieszek, który skutecznie przeszkodził w wykończeniu akcji strzałem.
29 – GOL 1:0! Mizia dynamicznie uwolnił się spod opieki obrońcy i ściął lewym skrzydłem w obręb pola karnego. Wyłożona piłka jak na tacy ląduje na nodze Nawrota.
38 – Dynarek z narożnika na dalszy słupek. Strzał głową Palonka sparowany przez Wybrańczyka na kolejny korner.
40 – Co prawda Mizia zamierzał posłac dośrodkowanie, a w rezultacie wyszedł z tego kąśliwy strzał. Golkiper z trudem palcami paruje na poprzeczkę i w efekcie Podhale wywalczyło kolejny rzut rożny.
45 – GOL 2:0! – Szybkie wyjście w ataku Podhala. Nawrot wyprzedził rywali i miał dużo miejsca z prawej strony boiska. Dokładne wyłożenie na nogę Mrówki kończy się golem.
46 – Pierwsza okazja po przerwie na zdobycie kontaktowego trafienia. Burnat uderzył jednak minimalnie niecelnie.
48 – GOL 3:0! – Chwila nieuwagi i po faulu mamy karnego dla Podhala. Nawrot zmylił bramkarza strzałem w prawy dolny róg podwyższając rezultat.
57 – To była najlepsza do tej pory akcja drugiego Podhala. Dobre dogranie w pole karne trafia pod nogi Pacygi, który niestety nie trafił czysto w piłkę.
65 – GOL 4:0! – Nawrot złożył się w widowiskowy sposób do uderzenia wolejem i nie zostawił złudzeń Dunajowi.
67 – GOL 5:0! – Mizia zakręcił obroną w obrębie linii szesnastki po czym wystawił kontrującą piłkę Dynarkowi. Soczysty strzał kapitanaPodhala niemal zerwał siatkę kierując się tuż pod poprzeczkę.
83 – GOL 1:5! – Wychodzący w ataku Marzec został powstrzymany czystym wślizgiem, ale momentalnie do futbolówki doskoczył Burnat i bez kalkulacji uderzył skutecznie w lewy dolny róg bramki.

NKP Podhale II Nowy Targ  – NKP Podhale I Nowy Targ 1:5 (0:2)
0:1 Nawrot 29
0:2 Mrówka 45
0:3 Nawrot 50 z karnego
0:4 Nawrot 65
0:5 Dynarek 67
1:5 Burnat 83
Podhale II: Wybrańczyk (60 Dunaj) – Żurawski (46 Kowalczyk), Giełczyński (60 Twaróg), Rączkowski, Szczepański (70 Bodziuch), Wójcik, Skórski, Florek (56 Marzec), Wójciak, Pacyga, Burnat
PodhaleI: Pieszek – Wajsak, Mianowany, Lewiński, Derek, Dynarek, Nawrot, Mizia, Potoniec, Palonek, Mrówka (46 Lepiarz)

Krzysztof Kościelniak, zdjęcia Andrzej Pabian

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wiatr Ludźmierz 14 39
2. Orkan Raba Wyżna 13 32
3. Orawa Jabłonka 13 27
4. Zapora Kluszkowce 14 23
5. KS Zakopane 12 23
6. Lubań Tylmanowa 14 21
7. Zawrat Bukowina Tatrzańska 14 21
8. Dunajec Ostrowsko 13 20
9. Skalni Zaskale 13 19
10. Biali Biały Dunajec 13 12
11. Asy Zakopane 11 11
12. GKS Łapsze Niżne 14 9
13. Gorce Rdzawka 13 8
14. Podgórki Krauszów 13 3
zobacz wszystkie tabele
reklama