07.06.2020 | Czytano: 1567

Mniej imprez po pandemii

Thomas Bach, przewodniczący MKOL, w liście otwartym do rodziny olimpijskiej nie ukrywa, że spodziewa się sporych zmian w świecie sportu po pandemii. 
Uważa, że żadna organizacja sportowa, w tym MKOL, nie będzie mogła kontynuować swojej działalności na takich samych zasadach. Sportowy świat będzie się odradzał w jeden z trzech głównych sposobów.
 
Pierwszy, to próba powrotu do stanu sprzed pandemii. Ten jednak sposób może natrafić na wiele przeszkód i nie pozwoli  w żaden sposób w wyrównywaniu szans najbogatszych i najbiedniejszych.
 
Drugi zakłada skupianie się krajów na własnych interesach, co przyczyni się do pogłębiania przepaści między społeczeństwami i będzie wiązało się z zagrożeniem dla obecnych systemów politycznych, które nimi rządzą.
 
Trzeci,  to zrozumienie i pogodzenie się z tym, że żadna osoba, żaden rząd czy kraj nie rozwiąże poważnych problemów ludzkości w pojedynkę.
 
„Trzeba będzie przyjrzeć się ciągłemu wzrostowi liczby imprez. Finansowa presja ciążąca na udziałowcach, w tym na narodowych komitetach olimpijskich, międzynarodowych federacjach i komitetach organizacyjnych, może wymagać bardziej skupionych wspólnych wysiłków” – napisał Thomas Bach w liście otwartym zatytułowanym „Olimpizm i korona”.
 
Z kolei prezes Japońskiego Towarzystwa Medycznego Yoshitake Yokokura wyraził obawę, że Igrzyska mogą zostać całkowicie odwołane, jeśli szczepionka przeciwko COVID-19 nie będzie dostępna w ciągu kilku następnych miesięcy, a wydaje się to niestety dość prawdopodobne.
 
Komitet Organizacyjny Tokio 2020 stara się, by przeniesione na 2021 rok igrzyska mogły się odbyć w sposób bezpieczny i z minimalizacją dodatkowych kosztów. Stąd też organizatorzy planują liczne ograniczenia w czasie igrzysk. Między innymi  zmniejszona zostanie liczba widzów, którzy będą mogli na żywo obserwować zmagania najlepszych sportowców na świecie. Kolejnym krokiem ma być ograniczenie sportowcom możliwości przebywania poza wioską olimpijską - w zasadzie mogliby ją oni opuszczać jedynie na treningi i zawody. Wszyscy sportowcy, oficjele, ale i kibice mają być poddawani skrupulatnym badaniom na obecność COVID-19. Mówi się również o skróceniu sztafety z ogniem olimpijskim, a nawet przeprowadzenia jej w formie wirtualnej.  
 
sles
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Sokół Słopnice 13 36
2. Jarmuta Szczawnica 13 31
3. Zalesianka Zalesie 13 25
4. Turbacz Mszana Dolna 13 25
5. LKS Szaflary 13 23
6. Babia Góra Lipnica Wielka 13 19
7. AKS Ujanowice 13 18
8. Czarni Czarny Dunajec 13 17
9. Granit Czarna Góra 13 17
10. Krokus Przyszowa 13 15
11. Jordan Jordanów 13 13
12. LKS Rupniów 13 9
13. Laskovia Laskowa 13 7
14. Huragan Waksmund 13 6
zobacz wszystkie tabele
reklama