12.01.2010 | Czytano: 1387

CALPN: Runda rewanżowa bez Panoramix

Po przerwie świątecznej czorsztyńska amatorska liga rozpoczęła rundę rewanżową. Niestety nie w komplecie. Do organizatora dotarła wiadomość o wycofaniu się Panoramixy Szczawnica .

W pierwszym meczu spotkały się ze sobą dwie drużyny z Nowego Targu – Podhale, reprezentowane przez doświadczonych piłkarzy grających w rozgrywkach seniorów i Snow Kids, w drużynie której występuje młodzież. Drużyna Podhala potraktowała bardzo poważnie konfrontację w młodzieżą, nie stosując wobec niej taryfy ulgowej. Pojedynek przypominał zabawę kotka z myszką. Zawodnicy Podhala po strzeleniu ośmiu bramek, zaczęli się po prostu bawić z Snow Kids, urządzając sobie festiwal strzelecki. Grzegorz Hajnos, zdobywca 7 bramek, umocnił się na pozycji lidera króla strzelców. Po meczu, na moje pytanie dlaczego zagraliście mało agresywnie w tym meczu, jeden z piłkarzy Snow Kids odpowiedział: - To respekt przed starszymi kolegami. Z tego wniosek, „hierarchia musi być zachowana”.

Meczem walki można uznać potyczkę Desperado Krościenko z Migrund Ostrowsko. Zawodnicy grali bardzo agresywnie, dużo biegali. W pierwszej połowie Ostrowsko dwukrotnie umieściło piłkę w bramce rywala. W pierwszych minutach drugiej połowy drużyna Migrunda prowadziła już 4:0. Zawodnicy z Krościenka odpowiedzieli dwoma golami, ale to było wszystko na co było ich stać. Wynik meczu ustalił Łukasz Magulski.

Wyniki 6 kolejki:
Snow Kids Nowy Targ - Podhale Nowy Targ 2 : 22
(1 : 9)
Bramki: Bartosz Ligas i Michał pszowski - Grzegorz Hajnos 7, Szymon Drożdż 4, Daniel Mikoś 3, Adam Hajnos 3, Krystian Kikla 2, Daniel Żółtek, Wojciech Żółtek i Kamil Bochnak

Desperado Krościenko - Migrund Ostrowsko 2 : 5 (0 : 2)
Bramki: Krzysztof Czubak i Krzysztof Ligas – Tomasz Żegleń, Bartłomiej Waksmundzki, Krzysztof Jurkowski, Mateusz Sral i Łukasz Magulski

Grzęda Zaskale - Panoramixy Szczawnica 3 : 0 w.o.
Drużyna Panoramixy Szczawnica wycofała się z rozgrywek.