29.01.2009 | Czytano: 1518

Bez medalu

Łukasz Szczurek (BKS Kościelisko) zajął 15. miejsce w biegu na 15 km w mistrzostwach świata juniorów w biathlonie, które rozpoczęły się w kanadyjskiej miejscowości Canmore. Zwyciężył Niemiec Manuel Mueller.

Szczurek spudłował trzy razy i stracił do zwycięzcy dwie i pół minuty. Jeszcze słabiej zaprezentowali się kolejnymi nasi reprezentanci - Łukasz Słonina w tym biegu był 53., a Wojciech Młynarczyk 61. Obaj zarobili sześć karnych minut.

Francuz Ludwig Ehrhart został nowym mistrzem świata juniorów młodszych w biegu indywidualnym. Jedyny startujący Polak, Rafał Lepel, zajął 36. lokatę, który nie spisywał się najlepiej na strzelnicy. „Złapał” 7 minut kary i tyle samo stracił do zwycięzcy.

Chinka Yan Zhang zdobyła złoty medal wśród juniorek młodszych. Polki poza czołówką. Maria Bukowska i Katarzyna Leja (BKS WP Kościelisko) z siedmioma pudłami zajęły miejsca pod koniec trzeciej dziesiątki ( 27. i 29.), natomiast liderka grupy, Monika Hojnisz, z aż dziewięcioma niecelnymi strzałami w stawce 40 zawodniczek zajęła 34. lokatę.

W Wiśle podano skład reprezentacji na mistrzostwa świata seniorów, które rozegrane zostaną w koreańskim Pyeongchang, w dniach od 14 do 22 lutego. W składzie znalazło się pięć kobiet - Paulina Bobak, Agnieszka Grzybek, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka i tyleż mężczyzn - Adam Kwak, Krzysztof Pływaczyk, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek i Sebastian Witek.