18.12.2019 | Czytano: 2476

13 medali nowotarskich pływaków (+zdjęcia)

W Zimowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego 10 – 13 latków nowotarski klub pływacki UKS Delfin Nowy Targ wrócił z trzynastoma medalami.

Klub reprezentowało jedenastu zawodników - Martyna Garbacz, Zofia Darowska, Justyna Tokarska, Hanna Węgrzyn, Anastazja Wielkiewicz, Kacper Mastalski, Aleksander Watycha, Kacper Wielgus, Bartłomiej Szyszka, Michał Madyda oraz Amadeusz Pastwa. Na pływalni w podkrakowskim Zabierzowie rywalizowało blisko 400 zawodników z 25 małopolskich klubów. W ciągu dwóch dni zmagań sportowych odbyło się ponad 2 tysiące startów indywidualnych i sztafetowych w czterech grupach wiekowych.

Już tradycyjnie rewelacyjnie zaprezentował się Aleksander Watycha, zdobywając 5 złotych medali na dystansach: 50, 100 i 200 m stylem klasycznym oraz 50 i 100 m stylem dowolnym a także 1 srebrny medal na dystansie 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji generalnej uzyskane wyniki w 3 najlepszych startach dały mu 5 miejsce wśród 12-latków.

Świetną formę pokazała także Hanna Węgrzyn, która czterokrotnie stawała na najniższym podium na dystansach: 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz 800 m stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 8 pozycji wśród swoich rówieśniczek.

Justyna Tokarska wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym a Amadeusz Pastwa na tym samym dystansie finiszował na drugiej pozycji.

Na zakończenie zawodów srebrny medal wywalczyła sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym w składzie: Aleksander Watycha, Bartłomiej Szyszka, Amadeusz Pastwa i Michał Madyda.

]

12 i 13-letni nowotarżanie w punktacji drużynowej zajęli 7 lokatę, ustępując drużynom: SMS Galicja Kraków, Ósemka Oświęcim, Omega Olkusz, Solne Miasto Wieliczka, Salwator Kraków i STP Nowy Sącz.

Wyniki uzyskane przez Aleksandra Watychę w stylu klasycznym dają mu 11 pozycję w ogólnopolskim rankingu pływackim na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz 13 i 16 pozycję na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym. Natomiast Hanna Węgrzyn ze swoimi rezultatami w stylu grzbietowym plasuje się pod koniec pierwszej dwudziestki w Polsce. Ci zawodnicy oraz pozostali nowotarscy pływacy będą mieli okazję bezpośredniej konfrontacji z zawodnikami z kraju dopiero w wieku 14 lat, gdyż od tego rocznika rozgrywane są Mistrzostwa Polski w pływaniu.

Wszyscy zawodnicy startujący w mistrzostwach województwa trenują pod okiem Mariusza Lacha i Bartosza Kaczmarka, większość z nich to uczniowie klas sportowych nowotarskiej „jedenastki”.