08.12.2019 | Czytano: 1368

PŚ: Kwiatkowski dwunasty

W drugim dniu zawodów Pucharu Świata w Bannoye rozegrano slalom gigant równoległy.

We wczorajszym slalomie równoległym do finałów awansowała Aleksandra Król, która ostatecznie sklasyfikowana została na dziesiątym miejscu. Dzisiaj awans wywalczył Oskar Kwiatkowski. W kwalifikacjach zajął 6. miejsce. Niestety drugi z naszych reprezentantów Michał Nowaczyk był 52. i odpadł z zawodów.

W 1/8 finału Kwiatkowski zmierzył się z Alexandrem Payerem. Austriak od samego początku uzyskał przewagę. Polak zbliżał się do rywala, ale ostatecznie przegrał zaledwie o 5 setnych sekundy i został sklasyfikowany na 12. miejscu.

W finale przez dużą część trasy samotnie po zwycięstwo jechał Włoch Roland Fischnaller, bo jego rodak Mirko Felicetti wypadł z trasy. Austriak Benjamin Karl wygrał mały finał. W rywalizacji o miejsce na najniższym stopniu podium Bułgar Radosław Jankow nie ukończył przejazdu.

Aleksandra Król odpadła z kwalifikacjach, zajmując 30. miejsce. W finale Ramona Theresia Hofmeister (Niemcy) wygrała z Ladiną Jenny (Szwajcaria). Podium uzupełniła Claudia Riegler (Austria).